PKP pochwaliło się nowym dworcem w Żelistrzewie. Internauci ostro skrytykowali inwestycję

Polska
PKP pochwaliło się nowym dworcem w Żelistrzewie. Internauci ostro skrytykowali inwestycję
Pixabay/GoranH/Facebook/PKP S.A.
Ostre komentarze po publikacji zdjęcia nowego dworca PKP

PKP poinformowało o powstaniu nowego dworca w Żelistrzewie. Budowa trwała długo, a efekt miał być "nowoczesny i ekologiczny". Internauci są jednak całkiem innego zdania. Obiekt stał się powodem do drwin, a część z komentujących stwierdziła, że budzi on niemiłe skojarzenia.

W ubiegłym tygodniu PKP S.A. na swoim Facebooku poinformowały, że zakończyła się budowa dworca kolejowego w Żelistrzewie w województwie pomorskim. Sama firma określiła dworzec jako "nowoczesny i ekologiczny", a nawet zamieściła jego zdjęcie. 

 

ZOBACZ: Dwie nowe funkcje w aplikacji PKP Intercity. Kto skorzysta najbardziej?


"Pasażerowie mogą korzystać z zewnętrznej, osłoniętej wiaty, w której znajdą się miejsca do oczekiwania na pociąg. O przyjazdach i odjazdach składów informują elektroniczne tablice. W budynku znajduje się również toaleta. Nowy dworzec dostosowano również do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się" - napisano na stronie przewoźnika.  

 

 

 

PKP pochwaliło się nowym dworcem. Internauci nie podzielili zachwytu

Niestety internauci nie podzielili zdania PKP S.A.. Pod postem zamieszczono wiele komentarzy negujących budynek, a nawet porównujących go do wiaty toaletowej


"Piękny "dworzec"… ta wiata mogłaby być chociaż zamknięta z każdej strony. Niesamowity przerost formy nad treścią. Szkoda pieniędzy, które na pewno mogłyby zostać przeznaczone na bardziej przemyślaną poczekalnię dla pasażerów" - napisał jeden z internautów. 

 

ZOBACZ: PKP Intercity wydaje miliony złotych na utrzymanie pociągów Pendolino


"Gdzie ten dworzec? Widzę wiatę z kiblem", "Ten dworzec to nieśmieszny żart", "Totalny przerost formy nad treścią", "Fajnie na tym dworcu, tak nie za ciepło" - komentowali zdenerwowani odbiorcy. 

Dyskusje na temat nowego dworca. Kontrowersje wokół ceny inwestycji

Wśród zamieszczonych komentarzy ciężko wyłonić chociaż jeden pozytywny. Dyskusja wywiązała się również wokół ceny inwestycji. Część uważa, że to stracone pieniądze, część, że "nie jest tak źle" w porównaniu do dworców w innych miejscowościach. 


Na stronie Polskich Kolei można przeczytać, że całkowita kwota projektu wyniosła 4,5 mln zł brutto

kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie