Szef rosyjskiego MSZ twierdzi, że Ukraina podzieli los Afganistanu

Świat Bartosz Treder / sgo / polsatnews.pl
Szef rosyjskiego MSZ twierdzi, że Ukraina podzieli los Afganistanu
ASSOCIATED PRESS/Alexander Zemlianichenko
Siergiej Ławrow mówi o przyszłości Ukrainy

- Życie jak zwykle niewiele nas uczy - powiedział Siergiej Ławrow w czasie konferencji prasowej. Szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że Ukraina podzieli los Afganistanu. Jego zdanie powodem ma być sojusz Kijowa z Waszyngtonem.

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow stwierdził w czasie konferencji prasowej, że Ukraina podzieli los Afganistanu, z którego Stany Zjednoczone wycofały się dwa lata temu po 20 latach wojny z talibami, którzy odzyskali władzę w kraju.


- Zdając się na właściciela, nie rozumiejąc, że właściciel myśli tylko o sobie, a nie o Tobie, nie możesz liczyć na to, że interesy Twojego narodu zostaną w jakikolwiek sposób uwzględnione - podkreślił Ławrow.

Rzecznik rosyjskiego MSZ mówi o Ukrainie. "Podzieli losy Afganistanu"

Minister Spraw Zagranicznych Rosji stwierdził także, że kraje zachodnie nie mają zamiaru przyjąć "konstruktywnego kursu", który miałby brać pod uwagę "uzasadnione obawy Federacji Rosyjskiej". Wskazał również, że jego zdaniem Ukraina nie zdecyduje się na pokojowe rozmowy z Rosją, ponieważ nie pozwalają na to Stany Zjednoczone. 

 

ZOBACZ: Ukraińcy mają potężną "Mrówkę", a Rosjanie zabawkę dla dzieci

 

- Warunkami rozmów pokojowych są odrzucenie przez Ukrainę "antyrosyjskiego rasizmu", "ideologii nazistowskiej" i "aspiracji do członkostwa w NATO". Ale Zachód nie jest zainteresowany żadnymi negocjacjami - oświadczył Ławrow.

Konferencja prasowa Siergieja Ławrowa

Zdaniem ministra spraw zagranicznych Rosji "życie jak zwykle niewiele nas uczy". Wskazał tym samym, na pomoc Stanów Zjednoczonych Ukrainie, porównując sytuację do tej w krajach Bliskiego Wschodu.

 

ZOBACZ: Unia Europejska. Eksperci nie mają wątpliwości. Migracja w 2024 roku wzrośnie

 

- Gdzie się poprawiło, gdzie powstała demokracja, dla której to wszystko się zaczęło? – zastanawiał się Ławrow. Dodał, że sytuacja jest analogiczna do Iraku oraz Libii, gdzie jego zdaniem Stany Zjednoczone i ich satelity "przeprowadzały awantury".

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie