Spięcie w Sejmie o port w Gdyni. Sz. Hołownia do M. Kołodziejczaka: Proszę nie iść tą drogą

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
Spięcie w Sejmie o port w Gdyni. Sz. Hołownia do M. Kołodziejczaka: Proszę nie iść tą drogą
YT/Sejm
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zwrócił się do wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka. "Proszę nie iść tą drogą"

W Sejmie doszło do spięcia między przedstawicielami koalicji rządzącej, a posłem koła Kukiz'15. Jarosław Sachajko poruszył kwestię portu zbożowego w Gdyni, odnosząc się do działań wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka, a on postanowił zareagować. W pewnym momencie marszałek Hołownia zwrócił się do przedstawiciela rządu: panie Kołodziejczak, proszę nie iść tą drogą.

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu poseł opozycji Jarosław Sachajko złożył wniosek o przerwanie obrad i zwołanie Konwentu Seniorów w celu przyjrzenia się sytuacji portu zbożowego w Gdyni przez resorty infrastruktury i rolnictwa.


- Jeszcze dwa miesiące temu minister Kołodziejczak, jak jeszcze nie był ministrem, w tym miejscu rozdzierał szaty, twierdząc, jak to jest ważne, żeby ten port był w polskich rękach - mówił Sachajko.

Posiedzenie Sejmu. Spięcie między posłami

We wniosku przeciwnym do przedstawiciela Kukiz'15 zgłosił się poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Paszyk.

 

- Panie pośle Sachajko, szuka pan szansy, żeby pana twarz się pojawiła w polskim parlamencie z tego marginesu politycznego, w którym się pan znalazł. Dziwię się, że przed 15 października pan się nie zajmował sprawą portu zbożowego. To pana ówczesny rząd podjął haniebną decyzję o wydzierżawieniu tego portu. Nie było pana wtedy na tej mównicy - stwierdził parlamentarzysta ludowców. 

 

ZOBACZ: Projekt ustawy budżetowej przegłosowany. Donald Tusk: Udało się

 

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zwrócił się do marszałka o pozwolenie na zabranie głosu, celem sprostowania. Szymon Hołownia stwierdził, że podczas obrad można prostować wyłącznie swoje wypowiedzi, a nie czyjeś. 

Hołownia do Kołodziejczaka: Proszę nie iść tą drogą

Podczas obrad doszło do dyskusji między posłem Sachajko a Szymonem Hołownią. W tym momencie wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak przeszedł przez mównicę sejmową, kierując się w stronę miejsc dla rządu, gdzie stał również przedstawiciel Kukiz'15. 

 

WIDEO: Szymon Hołownia zwrócił uwagę Michałowi Kołodziejczakowi

 

 

- Panie pośle Kołodziejczak, proszę nie iść tą drogą. W sumie to może pan iść tą drogą, bo tylko pan przechodzi - stwierdził marszałek Sejmu, umożliwiając następnie zabranie głosu posłowi Kukiz'15 i wiceministrowi Kołodziejczakowi. 

 

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak o głosowaniu nad budżetem. "Nie robimy happeningów"

 

- Możecie krzyczeć, ale prawdy nie zakrzyczycie - zwracał się Kołodziejczak do zebranych na sali posłów i posłanek. - Prawda jest taka, że pozwoliliście zorganizować konkurs, w którym nie wystartowała Grupa Spożywcza, którą tak bardzo się chwaliliście (...) Bardzo się cieszę, że wątek zboża został tu poruszony, kiedy premier Henryk Kowalczyk mówił, żeby polscy rolnicy nie sprzedawali zboża, wtedy był bardzo duży napływ zboża z Ukrainy - przekazał wiceminister. 

 

Michał Kołodziejczak przekazał, że był jedyną osobą, która upomniała się o szczegółową listę importerów zbóż. - Ona jest porażająca. Pokazuje, że zboże do Polski przywoziła firma, której wy oddaliście port w Gdyni. To jest skandal. To działanie przeciw polskiemu rolnictwu - skwitował.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie