CBA przeszukuje Orlen. Spółka zabrała głos

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
CBA przeszukuje Orlen. Spółka zabrała głos
Polsat News
CBA przeszukuje Orlen

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do Orlenu - dowiedział się Polsat News, potwierdzając tym samym medialne doniesienia w tej sprawie. Spółka zdążyła już odnieść się do tej kwestii. "Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA" - podało Biuro Prasowe Orlen.

Od godzin porannych trwa przeszukiwanie gabinetów najważniejszych osób w koncernie Orlen, w tym pokoju prezesa Daniela Obajtka. Jak dowiedział się Polsat News, wejście CBA do Orlenu jest spowodowane śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy. Jako pierwsze o sprawie poinformowało Radio Zet. 

CBA w Orlenie. Trwa przeszukanie

Biuro prasowe Orlen na platformie X nie potwierdziło przeszukania. We wpisie na platformie X wskazano, że spotkania ze służbami są "regularne".

 

"Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń i gabinetów członków Zarządu w spółce ORLEN przez CBA. Przedstawiciele ORLEN na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy" - stwierdzono w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Projekt ustawy budżetowej przegłosowany. Donald Tusk: Udało się

 

Według doniesień Polsat News, zabezpieczane mają być dokumenty, komputery i inne elektroniczne nośniki informacji. Aktualnie na miejscu trwają czynności operacyjne.

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło na swojej oficjalnej stronie realizowanie czynności procesowych w spółce ORLEN S.A. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. "Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji" - poinformowano. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie