Toruń. Kradzież stelaży pod kosze na śmieci. "Zaskakująca skala"

Polska
Toruń. Kradzież stelaży pod kosze na śmieci. "Zaskakująca skala"
Ponad 200 stelaży pod kosze na śmieci zniknęło spod toruńskich przystanków autobusowych

Ponad 200 stelaży pod kosze na śmieci zniknęło spod toruńskich przystanków autobusowych. - Byłem zaskoczony zarówno samą kradzieżą jak i jej skalą - powiedział Polsat News Krzysztof Kowalski, prezes MPO. 

W tym miesiącu toruńska policja przyjęła zgłoszenie o kradzieży stelaży pod kosze na śmieci. 

 

Polsat News otrzymał pisemne oświadczenie w tej sprawie. "W nawiązaniu do rozmowy informujemy, że policjanci z komisariatu na toruńskim śródmieściu zostali zawiadomieni o kradzieży ponad 200 stelaży pojemników na odpady, które znajdowały się przy wiatach przystankowych" - przekazali policjanci.

 

Sprawa jest w toku.

Pojemniki przykręcone śrubami

Policja została zawiadomiona przez firmę, która wygrała przetarg na realizację zamówienia przez MPO. Zakładało ono utrzymanie czystości wokół około 600 wiat przystankowych, które znajdują się w mieście. 

 

 

W efekcie przy przystankach stoją pojemniki bez stelaży i przypominają teraz zwykłe wiadra. W obawie przed kolejnymi kradzieżami, zostały one przytwierdzone do podłoża śrubami. 

 

ZOBACZ: Toruń. Autolaweta wjechała w budynek. Ewakuacja mieszkańców

 

- Byłem zaskoczony zarówno samą kradzieżą jak i jej skalą. Nie zdarza się to często, ale mam nadzieję, że miejski monitoring mam pomoże i do czegoś się tutaj przyda - powiedział Polsat News Krzysztof Kowalski, prezes MPO. 

ap/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie