M. Kamiński w więzieniu. Konieczne było podanie środków odżywczych

Polska
M. Kamiński w więzieniu. Konieczne było podanie środków odżywczych
Polsat News/PAP/Marcin Obara
Mariusz Kamiński jest w Areszcie Śledczym w Radomiu

Mariusz Kamiński otrzymał środki odżywcze i trafił na oddział szpitalny - przekazał Marek Suski. Przebywający w Areszcie Śledczym w Radomiu polityk PiS prowadzi protest głodowy. - Jeśli nastąpi pogorszenie stanu zdrowia, to wyżywienie będzie podawane poprzez kroplówkę - zaznaczył Suski.

Marek Suski przekazał, że rozmawiał z dyrektorem Aresztu Śledczego w Radomiu. - Jeżeli chodzi o stan zdrowia, to zapewniał mnie, że po podaniu środków odżywiania, witamin wzmacniających, stan zdrowia się poprawił - powiedział poseł PiS w TV Republika.

 

- Dyrektor poinformował mnie, że pan poseł jest na oddziale szpitalnym (…). Mówił też, że jeśli nastąpi pogorszenie stanu zdrowia, to wyżywienie będzie podawane poprzez kroplówkę - zaznaczył.

 

Suski wskazał również, że udało się dostarczyć do aresztu telewizor dla Mariusza Kamińskiego. Jak poinformował, były szef MSWiA przebywa w "pojedynczej, szpitalnej celi".

Protest głodowy w areszcie

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani 9 stycznia w Pałacu Prezydenckim. Najpierw trafili do aresztu na warszawskich Grochowie, później do aresztów w Radomiu i Przytułach Starych.

 

ZOBACZ: Zatrzymanie M. Wąsika i M. Kamińskiego. Prokuratura wszczęła postępowanie

 

Politycy rozpoczęli głodówkę. W niedzielę ich partyjni koledzy alarmowali, że Kamiński jest w złym stanie. - Jego kondycja zdrowotna po kilku dniach głodówki jest bardzo niedobra i to zagraża być może nawet jego życiu w najbliższej przyszłości, więc to nie jest obszar gry politycznej - mówił Ryszard Czarnecki w Radiu Zet.

 

- Wszyscy państwo wiedzą, że Mariusz Kamiński nie jest człowiekiem potężnej postury, mającym - nawet przy skromnej posturze - jakieś zapasy, takiej jak tutaj (wskazał na siebie - red.) do zużycia. Jego stan na pewno jest w tej chwili bardzo poważny - dodał później Jarosław Kaczyński.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie