Mariusz Kamiński wydał oświadczenie. Zapowiedział protest głodowy

Polska
Mariusz Kamiński wydał oświadczenie. Zapowiedział protest głodowy
Polsat News
Mariusz Kamiński wydał oświadczenie

"Jako więzień więzień polityczny, od pierwszego dnia mojego uwięzienia, rozpoczynam protest głodowy" - zapowiedział w oświadczeniu Mariusz Kamiński. Treść dokumentu odczytał Błażej Poboży.

"Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dotyczących pozbawienia mnie mandatu poselskiego traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień więzień polityczny, od pierwszego dnia mojego uwięzienia, rozpoczynam protest głodowy" - napisał Kamiński. 

 

"Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, objętych aktem łaski wydanym w 2015 roku przez prezydenta RP" - dodał były minister. Oświadczenie skierowane do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara odczytał podczas konferencji prasowej Błażej Poboży, były wiceszef MSWiA, a obecnie doradca Andrzeja Dudy. Dodał, że oświadczenie powstało "tuż przed bezprawnym zatrzymaniem". 

 

 

Kamiński i Wąsik w areszcie. "Pierwsi więźniowie polityczni po 1989 roku"

- Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik stali się wczoraj pierwszymi po 1989 roku więźniami politycznymi. W momencie gdy pan prezydent spotykał się z białoruskimi opozycjonistami, służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji dokonały siłowego zatrzymania posłów na Sejm. Posłów wyposażonych w immunitet, uniewinnionych, ułaskawionych przez pana prezydenta. To są więźniowie polityczni - mówił Błażej Poboży podczas briefingu prasowego przed KPRM, gdzie zebrali się "współpracownicy i przyjaciele" zatrzymanych. 

Kamiński i Wąsik w areszcie. Zatrzymano ich w Pałacu Prezydenckim

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik - byli szefowie CBA oraz członkowie rządu PiS- zostali we wtorek wieczorem zatrzymani przez policję. Politycy od rana przebywali w Pałacu Prezydenckim, gdzie na zaproszenie Andrzeja Dudy wzięli udział w uroczystości powołania nowych doradców głowy państwa. 

 

ZOBACZ: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zatrzymani. Protesty w Warszawie

 

"Informujemy, że zgodnie z nakazem sądu, osoby, których dotyczyły dyspozycje, zostały zatrzymane" - podała warszawska policja na serwisie X. Kamiński i Wąsik zostali przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Grenadierów w Warszawie. Następnie przetransportowano ich do aresztu śledczego Warszawa-Grochów. 

Dawid Skrzypiński / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie