Augustów. Koń galopował po drodze krajowej. Akcja policjantów

Polska
Augustów. Koń galopował po drodze krajowej. Akcja policjantów
KPP Augustów
Po drodze ekspresowej w Augustowie biegał koń

Policjanci z augustowskiej drogówki podczas mierzenia akcji mierzenia prędkości na drodze krajowej nr 8 zauważyli konia galopującego po skrzyżowaniu. Zwierzę stwarzało zagrożenie dla ruchu, wiec funkcjonariusze podjęli się jego złapania. Po chwili odnalazł się właściciel konia.

Jak relacjonują policjanci z komendy w Augustowie, po zauważeniu galopującego konia, ruszyli w jego stronę. Zwierzę udało się złapać. Następnie funkcjonariusze przypięli mu do uprzęży linkę holowniczą, którą przymocowali do radiowozu. 

 

ZOBACZ: Dostawca jedzenia nie mógł zatankować. Przesiadł się na konia

 

"Koń stwarzał zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale również dla samego siebie" - tłumaczą mundurowi. Koń został odprowadzony do najbliższej miejscowości. 

Koń cały i zdrowy wrócił do domu

Gdy koniowi zapewniono bezpieczeństwo, rozpoczęło się poszukiwanie jego właściciela. W pewnym momencie podjechał do nich mężczyzna. Okazało się, że koń należy do niego. 

 

Tłumaczył, że przed chwilą zauważył na pastwisku rozerwany drut i od razu ruszył na poszukiwanie zwierzęcia. Cała historia zakończyła się szczęśliwie. Mężczyzna został pouczony za niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. 

 

"Dzięki funkcjonariuszom zwierzę całe i zdrowe wróciło do właściciela, a na krajowej ósemce nie doszło do zdarzenia drogowego" - podkreślają policjanci. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie