Lotnisko Chopina nie prowadzi żadnej sprzedaży bagaży. Ostrzega przed oszustami

Polska
Lotnisko Chopina nie prowadzi żadnej sprzedaży bagaży. Ostrzega przed oszustami
Facebook/Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina ostrzega przed oszustami

Oficjalna strona Lotniska Chopina ostrzega przed "porzuconymi bagażami za 13 złotych". Przewoźnik kilkukrotnie wypowiadał się na temat fałszywych ofert sprzedaży, rzekomo porzuconych walizek. Chociaż naciągacze udostępniają zdjęcia toreb podróżnych wypełnionych słuchawkami, głośnikami i tabletami, to władze lotniska mówią jasno - to oszustwo.

Lotnisko Chopina udostępniło wpis, w którym ostrzega przed fałszywymi ogłoszeniami dotyczącymi rzekomej sprzedaży pozostawionych na lotnisku bagaży z zawartością.  


"Przypominamy i ponownie ostrzegamy, że Lotnisko Chopina nie prowadzi żadnej sprzedaży zagubionych bagaży!" - napisano.  

 

ZOBACZ: Policja ostrzega przed oszustwem Blik. Jak się uchronić?


"Cały czas pojawiają się strony, które podszywają się pod nas, oferując sprzedaż pozostawionych lub zagubionych walizek. TO OSZUSTWO i próba wyłudzenia Twoich danych" - ostrzega przewoźnik. 

 

Lotnisko Chopina ostrzega przed naciągaczami. Placówka nie prowadzi żadnej sprzedaży walizek

Sprawa "niby porzuconych" walizek ciągnie się od ubiegłego roku. Wciąż jednak pojawiają się nowe, fałszywe ogłoszenia, mówiące o sprzedaży. Co więcej, nie brakuje osób, które pod takimi postami udostępniają zdjęcia rzekomo kupionych walizek


Pod takimi zdjęciami widnieją wpisy przekazują informację, że w środku torby dana osoba znalazła, słuchawki, głośniki, tablety, suszarki do włosów, aparaty, czy biżuterię, a to wszystko za jedyne 13 złotych

 

ZOBACZ: Wiadomość o wstrzymaniu paczki z numeru 452402127. To oszustwo


Ogłoszenia te są nieprawdziwe, a akcje prowadzone są w celu uzyskania danych wrażliwych kupującego. Udostępnienie takich informacji nieodpowiedniej osobie może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.  


"To oszustwo, mówili w radiu. Lotnisko nie ma z tym nic wspólnego", "Nie dajcie się nabrać", "Dobry bajer do naciągania ludzi" - ostrzegają internauci w komentarzach.

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie