Kenia. Zmiany obowiązku wizowego dla turystów z całego świata

Świat Bartosz Treder / polsatnews.pl / CNN
Kenia. Zmiany obowiązku wizowego dla turystów z całego świata
Wikimedia commons
Plaża Diani w Kenii na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego

Egzotyczne safari, rajskie plaże, turkusowe wody Oceanu Indyjskiego i beztroski odpoczynek bez ograniczeń od 2024 roku. Kenia wprowadza zmiany, dzięki którym turyści będą mogli odwiedzić afrykański raj bez konieczności ubiegania się o wizę.

Kenia od stycznia 2024 roku znosi obowiązek wizowy dla wszystkich turystów, bez względu na narodowość. Zmiany w prawie turystycznym zapowiedział prezydent kraju podczas obchodów z okazji 60. rocznicy uzyskania niepodległości Kenii od Wielkiej Brytanii.

Koniec wiz w Kenii. Prezydent zapowiada zmiany

- Żadna osoba z dowolnego zakątka świata nie będzie już musiała dźwigać ciężaru ubiegania się o wizę, aby przyjechać do Kenii – powiedział prezydent William Ruto podczas przemówienia w Nairobi.

 

ZOBACZ: Kenia. Lwica ukradła fotografowi kamerę. Nagrała krótkie wideo

 

Prezydent Kenii opowiadał się za zniesieniem obowiązku wizowego już od dłuższego czasu. Podczas październikowej konferencji w Demokratycznej Republice Konga zapowiedział, że do końca 2023 roku obywatele krajów afrykańskich nie będą potrzebować wiz, aby odwiedzić Kenię. Zmiany w ruchu bezwizowym zostaną jednak rozszerzone na obywateli całego świata.

Popularny kierunek turystyczny Polaków bez konieczności wiz

Sektor turystyczny odgrywa kluczową rolę w gospodarce Kenii, oferując egzotyczne wakacje wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego i safari wśród dzikich zwierząt w głębi lądu. 

 

ZOBACZ: Turystyka w Warszawie wraca do poziomu sprzed pandemii Covid-19

 

Prezydent Ruto poinformował, że zostanie opracowana platforma cyfrowa, dzięki której turyści otrzymają elektroniczne zezwolenie na podróż do Kenii. Ma to być alternatywa dla konieczności ubiegania się o wizy, która ułatwi i skróci formalności przed podróżą.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie