"Pierwsza okładka". Fotograf pokazał zdjęcie minister Barbary Nowackiej sprzed 30 lat

Polska
"Pierwsza okładka". Fotograf pokazał zdjęcie minister Barbary Nowackiej sprzed 30 lat
PAP/Art Service/Instagram/Marcin Tyszka
Minister edukacji Barbara Nowacka

"Dokładnie 30 lat temu zrobiliśmy tę sesję, moją pierwszą okładkę, przyniosła mi szczęście i ponad tysiąc okładek na całym świecie" - napisał w mediach społecznościowych fotograf Marcin Tyszka i dołączył zdjęcie minister edukacji Barbary Nowackiej sprzed 30 lat.

Fotograf wyjaśnił, że przed laty prowadził razem z Barbarą Nowacką "szortpress" w programie "5- 10 - 15". Nowej minister pogratulował objęcia urzędu i przekazał, że "z wypiekami na twarzy" słuchał jej ostatniego przemówienia.

 

"Mądra, kompetentna i super człowiek z dużym poczuciem humoru, a to bardzo potrzebne w każdej sytuacji!" - dodał.

 

Do wpisu fotograf dołączył zdjęcie zrobione przed 30 laty. Jest na nim Barbara Nowacka, na tle jesiennych drzew. Przyszła minister ma na nim 18 lat. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)

 

Kim jest Barbara Nowacka?

Barbara Nowacka urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest informatykiem. Swoje pierwsze kroki w mediach stawiała w programie "5-10-15".

 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat eurodeputowanej. 

 

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. zdobyła ponad 75,8 tys. głosów, lecz nie uzyskała mandatu, ponieważ Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego.

 

We wrześniu 2018 r. przystąpiła wraz ze swoim stowarzyszeniem Inicjatywa Polska do Koalicji Obywatelskiej. 

 

ZOBACZ: Barbara Nowacka przywitana w Ministerstwie Edukacji. Mówiła o pierwszych decyzjach

 

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. została posłanką Koalicji Obywatelskiej z okręgu gdyńsko-słupskiego, uzyskała ponad 88,8 tys. głosów. 

 

W wyborach w 2023 r. z otrzymała 139 524 głosów, co zapewniło jej reelekcję. 13 grudnia 2023 została ministrem edukacji w rządzie Donalda Tuska.

 

Barbara Nowacka to córka Izabeli Jarugi-Nowackiej, która w pierwszym rządzie Marka Belki była ministrem członkiem Rady Ministrów, pełnomocnikiem rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn, a w drugim rządzie Marka Belki - wicepremierem, ministrem polityki społecznej. Jaruga-Nowacka zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie