USA: Wypadek na oczach Joe Bidena. W auto agentów ochrony uderzył samochód

Świat
USA: Wypadek na oczach Joe Bidena. W auto agentów ochrony uderzył samochód
Manuel Balce Ceneta / AP
Joe Biden miał wypadek samochodowy

W zaparkowane auto agentów chroniących prezydenta USA Joe Bidena, wjechało auto. Przywódca Stanów Zjednoczonych znajdował się kilkadziesiąt metrów dalej, wychodził właśnie z zebrania ze swoim sztabem wyborczym w stanie Delaware i zmierzał do prezydenckiej kolumny.

Do incydentu doszło w niedzielę wieczorem. Prezydent Joe Biden i jego żona właśnie wychodzili ze spotkania z członkami sztabu wyborczego. Do auta zdążyła wsiąść Jill Biden, gdy w inne auto należące do prezydenckiej kolumny, uderzył srebrny sedan

Wypadek na oczach Joe Bidena

Wypadek miał miejsce kilkadziesiąt metrów od prezydenta, który w towarzystwie ochroniarzy szedł w kierunku samochodów. Gdy tylko doszło do zderzenia agenci Secret Service, natychmiast odprowadzili Bidena do czekającego na niego SUV-a

 

ZOBACZ: USA. Sondaż: Donald Trump przed Joe Bidenem. Wskazano kluczowe kwestie

 

Jednocześnie policjanci zabezpieczający prezydenta otoczyli samochód, którego kierowca uderzył w jeden z samochodów kolumny. Jak informuje agencja Reutersa, skierowali w jego stronę broń. Wówczas winny wypadku wysiadł z pojazdu z rękami w górze.

 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że uderzenie w kolumnę prezydencką nie było celowym działaniem, a jedynie wypadkiem. Okoliczności sprawy ustalają funkcjonariusze ze stanu Delawere. 

 

Biały Dom zapewnił w komunikacie, że Joe i Jill Biden są bezpieczni.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie