Władimir Putin: Rosja nie ma żadnego interesu, żeby walczyć z NATO

Świat
Władimir Putin: Rosja nie ma żadnego interesu, żeby walczyć z NATO
PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL
Władimir Putin

Władimir Putin oświadczył, że Rosja nie jest zainteresowana konfliktem z NATO.  - Wręcz przeciwnie, jesteśmy zainteresowani rozwojem stosunków z tymi krajami - powiedział. Komentował też ostatnie wypowiedzi prezydenta USA Joe Bidena.

W wywiadzie dla Rossija 1 prezydent Rosji został poproszony o odniesienie się do słów Joe Bidena. Chodzi o wypowiedź, w której prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że "jeśli Rosja zajmie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej". Biden przemawiał wówczas do Kongresu i prosił polityków o poparcie pakietu wsparcia dla Kijowa.

 

- To kompletna bzdura. Myślę, że prezydent Biden to rozumie. To tylko figura retoryczna, mająca usprawiedliwić jego błędną politykę w kierunku rosyjskim - odparł Putin.

"Rosja nie ma interesu, by walczyć z NATO"

W kontekście słów Joe Bidena Władimir Putin był dopytywany o potencjalny konflikt pomiędzy Rosją i Sojuszem Północnoatlantyckim.

 

- Prezydent dużego kraju, państwa NATO, tym bardziej jedynego właściciela NATO, a Stany Zjednoczone są właścicielem NATO - to jest ich podwórko, cała organizacja NATO nie może zrozumieć, że Rosja nie ma powodu, żadnego interesu, żadnego geopolitycznego, gospodarczego, wojskowego, by walczyć z krajami NATO - powiedział Putin.

 

ZOBACZ: Rosja. Władimir Putin przeprasza za zbyt wysoką cenę jajek. Złożył obietnicę emerytce

 

- Nie mamy wobec nich żadnych roszczeń terytorialnych, nie chcemy psuć z nimi stosunków. Wręcz przeciwnie. Rosja jest zainteresowana rozwojem stosunków z tymi krajami - mówił dalej.

 

Ocenił również, że problemy pomiędzy Rosją i NATO są kreowane sztucznie.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie