Niecodzienne prezenty na Steamie. W paczce z bonusami można znaleźć bana

Technologie
Niecodzienne prezenty na Steamie. W paczce z bonusami można znaleźć bana
Pexels
Niecodzienne prezenty na Steamie

Steam to niekwestionowany lider na rynku. W obrębie usługi funkcjonują tysiące gier, w tym także te online, jak DOTA 2. I właśnie przy tym tytule warto zatrzymać się na dłużej. Wydawać by się mogło, że permanentne zbanowanie użytkowników w rozgrywkach zirytuje wiele osób. Tymczasem okazuje się, że gamerzy są wręcz zachwyceni! Dlaczego?

Idą święta, a na Steamie sypią się bany

Społeczność graczy online pod wieloma względami jest dość specyficzna. Można spotkać tam zarówno świetne osoby, które grają zespołowo, indywidualistów, którzy jednak trzymają się reguł, jak i osoby toksyczne, których działania wręcz sabotują całą rozgrywkę.

 

ZOBACZ: Steam Deck z 60 TB pamięci? To możliwe, ale… po co?

 

W tym roku Valve, czyli firma, która zarządza usługą Steam, zdecydowała się na dość kreatywną formę banowania osób, które nie trzymają się ustalonych reguł gry. Przysłowiowym koniem trojańskim zostały lootboxy, czyli świąteczne zestawy, gdzie zwykle można znaleźć sporo świetnych akcesoriów, skinów czy broni. 

 

Streamer Mason, który słynie z rozgrywek, które trudno określić mianem fair play, w swoim zestawie świątecznym znalazł dodatkowy prezent: wysoce toksyczną bryłkę węgla. Po kliknięciu okazało się, że podarunkiem, jaki skrywał się pod tą nazwą, był ban na grę DOTA 2.

Ban w paczce z bonusami. Gamerzy zachwyceni

Użytkownik podzielił się ze społecznością swoimi przemyśleniami na platformie X (Twitterze) oraz Reddicie, jednak internauci nie dość, że nie zrozumieli jego rozgoryczenia, to jeszcze poparli decyzję Valve. Wiadomo już, że Mason nie jest jedynym graczem, który na święta dostanie taki prezent.

 

ZOBACZ: Koniec abonamentu dla Xboxa? Gry będą dostępne w zamian za wyświetlenie reklam? Jest taki pomysł

 

Bany czasowe, permanentne i blokady kont Steam to w tej chwili jeden z dominujących tematów w świecie gier online. Nie znamy jeszcze skali zjawiska, jednak wszystko wskazuje na to, że Steamowy Mikołaj na poważnie chce rozprawić się z tymi, którzy w 2023 roku byli niegrzeczni. 

 

Nie wiemy jeszcze, czy inne platformy do gier online, jak Xbox, PlayStation czy EPIC zaskoczą użytkowników równie kreatywnymi paczkami na święta.

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie