Alaksandr Łukaszenka napisał do papieża Franciszka. "Dziękuję za troskę o Białoruś"

Polska Bartosz Treder / polsatnews.pl
Alaksandr Łukaszenka napisał do papieża Franciszka. "Dziękuję za troskę o Białoruś"
AP/Pool Sputnik Kremlin/PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
Prezydent Białorusi napisał do papieża Franciszka

Alaksandr Łukaszenka napisał do papieża Franciszka z okazji jego 87. urodzin, a komunikat został opublikowany na stronie dyktatora. Podziękował w nim za modlitwy i troskę o Białoruś. "Współpraca ze Stolicą Apostolską była i będzie dla naszego kraju szczególnie ważna" - podkreślił.

"Pomimo przeszkód, jakie napotykamy, Mińsk i Watykan dążą do utrzymania trwałego pokoju opartego na zasadach sprawiedliwości i równości dla krajów świata" - napisał samozwańczy prezydent Białorusi w depeszy opublikowanej na jego oficjalnej stronie internetowej.

 

W tekście znalazły się także życzenia dla papieża Franciszka z okazji jego 87. urodzin. Obchodzi je 17 grudnia. 

Łukaszenka pisze do papieża Franciszka. "Dziękuję za troskę o Białoruś"

Alaksandr Łukaszenka podziękował papieżowi Franciszkowi za modlitwy i troski o Białoruś i jej wyznawców. "Z ciepłem wspominam nasze spotkanie i szczerą rozmowę" -  stwierdził białoruski przywódca.

 

ZOBACZ: Papież Franciszek świętuje urodziny. Kończy 87 lat

Prezydent Białorusi składa gratulacje

W piśmie Łukaszenka wskazał, że współpraca ze Stolicą Apostolską była i będzie dla Białorusi szczególnie ważna. Dyktator życzył papieżowi zdrowia, długiego życia i łask Bożych w pełnieniu jego wysokiej misji apostolskiej.

 

"Przez wiele lat niestrudzenie nieśliście światu światło, dobro i miłość. Dzieliliście się mądrością i każdemu oddaliście kawałek swojego serca" - podkreślił prezydent Białorusi.

 

ZOBACZ: Chiny. Alaksandr Łukaszenka z druga wizytą w tym roku

 

Prezydent Białorusi spotkał się tylko dwukrotnie z urzędującymi papieżami - z Benedyktem XVI w 2009 roku oraz Franciszkiem w 2016 roku.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie