Nie żyje francuska europosłanka Michele Rivasi. Zmarła w drodze do Brukseli

Świat
Nie żyje francuska europosłanka Michele Rivasi. Zmarła w drodze do Brukseli
Pixabay/ X/@EP_President
Michèle Rivasi nie żyje

Nie żyje Michèle Rivasi, francuska posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Zielonych. Kobieta doznała ataku serca w drodze do Brukseli. Miała 70 lat.

Michèle Rivasi, która naciskała na upublicznienie wymiany SMS-ów między przewodniczącą Komisji Europejskiej a dyrektorem generalnym Pfizera, zmarła w środę w wieku 70 lat na atak serca - podaje portal Euractiv.

 

Polityczka była w drodze do Brukseli.

Nie żyje europosłanka. Zajmowała się "aferą SMS-ową"

Rivasi od 2009 roku była posłanką do Parlamentu Europejskiego z ramienia Zielonych. Sprzeciwiała się stosowaniu pestycydów, w tym glifosatu.

 

ZOBACZ: Zagadka spadającej płodności u mężczyzn rozwiązana. Nowe badanie wskazuje na pestycydy

 

Jak podkreśla portal Euractiv, zajmowała się także badaniem "afery SMS-owej", dotyczącej podejrzeń odnośnie wiadomości tekstowych wymienianych między przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen a dyrektorem generalnym Pfizera Albertem Bourlą w sprawie negocjacji umowy na 1,8 miliarda dawek szczepionek przeciwko COVID-19.

 

Rivasi podczas pandemii krytykowała wdrożenie "certyfikatu COVID" i obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia we Francji.

Nie żyje Michèle Rivasi. Współpracownicy składają kondolencje

"Jestem zasmucona nagłą śmiercią naszej koleżanki Michèle Rivasi. PE traci doświadczoną posłankę z głębokimi przekonaniami, zaangażowaną i pracowitą. Kondolencje dla jego rodziny i bliskich" - napisała w serwisie X przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

 

"Jej niezwykła kariera, jej pełne pasji walki polityczne i jej empatia odcisnęły piętno na wszystkich tych, którzy mieli okazję ją poznać" - przekazali z kolei Terry Reintke i Philippe Lamberts w imieniu Grupy Zielonych/EFA, cytowani przez Euractiv.

 

Przed rozpoczęciem pracy w Brukseli, Rivasi była socjalistyczną posłanką z południowo-wschodniego francuskiego regionu Drôme w latach 1997-2002.

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie