Ukraina. Nad Kijowem zestrzelono osiem wrogich rakiet. Na południu kraju drony

Świat
Ukraina. Nad Kijowem zestrzelono osiem wrogich rakiet. Na południu kraju drony
Kijowska Miejska Administracja Wojskowa
Skutki nocnego ataku na Kijów

W nocy nad Kijowem obrona powietrzna zestrzeliła osiem rosyjskich rakiet – powiadomiły Siły Powietrzne armii ukraińskiej. Odłamki upadły w rejonie Darnickiem w stolicy, są ranni. Nad krajem zestrzelono także 18 dronów Shahed, którymi Rosjanie zaatakowali z okupowanego Krymu.

Siły Powietrzne armii ukraińskiej o sytuacji w nocy z niedzieli na poniedziałek poinformowały w najnowszym komunikacie. "Ok. godz. 4 rano (godz. 3 w Polsce) 11 grudnia rosyjscy okupanci przeprowadzili atak rakietowy na obwód kijowski" - czytamy.

 

"W sumie zestrzelono osiem celów powietrznych, lecących w kierunku stolicy po trajektorii balistycznej" – podano na podstawie wstępnych ustaleń. Wstępne ustalenia wskazują na to, że rakiety zostały wystrzelone z terytorium rosyjskiego obwodu briańskiego

 

ZOBACZ: Prezydent USA zaprosił Wołodymyra Zełenskiego do Białego Domu. W tle wsparcie wojskowe dla Ukrainy

 

Władze Kijowa podały, że odłamki zestrzelonych pocisków upadły w rejonie Darnickiem w stolicy. Powiadomiono o kilku rannych osobach, którym udzielona została pomoc medyczna.

 

Wcześniej w ukraińskiej stolicy słychać było odgłosy eksplozji.

Ukraina. Nad Kijowem zestrzelono drony

"W nocy z niedzieli na poniedziałek okupanci zaatakowali Ukrainę bezzałogowcami typu Shahed z terytorium okupowanego Krymu, z rejonu Czauda, Belbek" – poinformowały Siły Powietrzne w komunikacie rano w poniedziałek.

 

W sumie armia ukraińska zarejestrowała 18 dronów Shahed 136/131.

 

Jak podano, wszystkie bezzałogowce zostały zniszczone na południu Ukrainy, w tym większość – nad terytorium obwodu mikołajowskiego.

 

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie