Zderzenie pociągów we Włoszech. 17 osób zostało rannych

Świat
Zderzenie pociągów we Włoszech. 17 osób zostało rannych
Twitter/@vigilidelfuoco
Włoska straż pożarna opublikowała zdjęcia z wypadku

Dwa pociągi zderzyły się w pobliżu Rawenny w północnych Włoszech. Według wstępnych informacji rannych zostało 17 osób, ruch pociągów na trasie został wstrzymany.

Co najmniej 17 osób zostało lekko rannych w wyniku zderzenia dwóch pociągów niedaleko Rawenny na północy Włoch w niedzielę wieczorem. Do wypadku doszło o godz. 20:20 - informuje włoska "La Repubblica".

 

Na linii kolejowej Bolonia–Rimini w rejonie Faenzy (prowincja Rawenna) zderzyły się pociąg szybkiej prędkości (Frecciarossa) i pociąg regionalny. Na miejscu interweniowali strażacy, akcja ratunkowa zakończyła się około godziny 22.

Zderzenie pociągów we Włoszech

Jak jednak informuje serwis Infomobility na stronie trenitalia.com, po wypadku "ruch na trasie Forlì–Faenza jest w dalszym ciągu wstrzymany" i nie jest jasne, jak długo potrwają utrudnienia. Według nieoficjalnych informacji jeden ze składów stał zatrzymany przez sygnalizację świetlną, kiedy wderzył w niego drugi pociąg. Przyczyny wypadku wyjaśni policja i służby kolejowe. 

 

"Ściśle współpracujemy z regionem Emilia-Romagna i służbami ratunkowymi" - przekazał w mediach społecznościowych burmistrz Faenzy, Massimo Isola, dziękując strażakom i ratownikom za natychmiastową interwencję. 

Aleksandra Kozyra / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie