Włochy. Mieszkańcy wskazali, czym jest dla nich "pizza grozy"

Świat Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Włochy. Mieszkańcy wskazali, czym jest dla nich "pizza grozy"
Pixabay.com
Pizza za granicą jest niejadalna dla Włochów

36 procent Włochów przyznało, że za granicą zdarzyło im się natknąć na pizzę wręcz niejadalną z powodu fatalnego ciasta, jego wypieku lub dodatków - to wynik najnowszego sondażu. Włosi uważają, że placki serwowane za granicą z ananasem czy mięsem kangura nie nadają się do jedzenia.

Włoski związek rolników i producentów żywności Coldiretti przeprowadził sondaż, pytając swoich obywateli, co sądzą o pizzy za granicą. 36 procent Włochów przyznało, że zdarzyło im się natknąć na placek, który był niejadalny. Zarówno ze względu na jakość ciasta, sposób wypieku jak i dobrane dodatki. 

"Pizza grozy" za granicą

Wyniki przeprowadzonego badania zostały zaprezentowane w Neapolu w związku z szóstą rocznicą wpisania na listę dziedzictwa UNESCO sztuki wypieku tamtejszej pizzy, która jest uznawana za najlepszą.

 

ZOBACZ: Chiny. Pizza Hut w Hongkongu sprzedaje pizzę z wężem

 

Wśród straganów z produktami rolnymi i artykułami spożywczymi pojawiło się miejsce pod nazwą Pizzeria Grozy. Zaprezentowano tam

wiele przykładów odstępstw od włoskiej tradycji i najbardziej osobliwych wariantów wypieków.

 

Klasyczna pizza powinna składać się z placka, sosu pomidorowego i mozzarelli. Tymczasem Włosi natknęli się na "niemożliwe wręcz dodatki". Są wśród nich ananasy - będące od dawna utrapieniem miłośników oryginalnej margherity - ale także: mięso kangura, zebry, węży, świerszcze, kurczak tandoori w jogurcie, banany oraz konopie.

Jedna czwarta Włochów nie miała odwagi zjeść pizzy za granicą

Z sondażu wynika, że jedna czwarta Włochów nie miała odwagi zjeść pizzy za granicą. Zadowolonych było zaledwie 26 procent ankietowanych. - Zagwarantowanie oryginalności receptur i przestrzeganie zasad sztuki przygotowania pizzy, oznacza również obronę dania, stanowiącego integralną część naszej tradycji, zagrożonej przez szerzenie się podrabianych włoskich produktów - podkreślił prezes Coldiretti Ettore Prandini.

 

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że Włosi są najbardziej rozczarowani ciastem. Było to ponad 50 proc. respondentów. 48 proc. przyznało, że to smak był najgorszym w pizzy za granicą, z kolei według 36 proc. były to składniki.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie