Świetna nowość wkracza na Android Auto. Docenisz ją na parkingach!

Technologie
Świetna nowość wkracza na Android Auto. Docenisz ją na parkingach!
Materiały prasowe
Android auto pomoże odnaleźć lokalizację pojazdu.

Sezon przedświąteczny nierozerwalnie łączy się z zakupami: w różnych sklepach, różnych galeriach handlowych, a nieraz i miastach. Oznacza to, że sporo kierowców będzie musiało parkować swoje samochody przy dużych obiektach wielkopowierzchniowych. Jak później szybko znaleźć swoje cztery kółka, by wrócić z zakupami na czas? Z pomocą przychodzi Google!

Android Auto pomoże ci także na parkingu! 

Na początku przypomnijmy tylko, że Android Auto to oprogramowanie, które ułatwia nawigowanie i odbieranie wiadomości na ekranie samochodu, który jest z tą usługą kompatybilny. To także uproszczony interfejs, który można obsługiwać zarówno poprzez wyświetlacz, jak i głosowo.


Usługa działa w Polsce już od pewnego czasu, jednak dopiero na dniach pojawiła się aktualizacja, która daje możliwość zapisania lokalizacji zaparkowanego auta. Gdy pojazd będzie stał w tym samym miejscu przez pewien czas, na ekranie pokaże się opcja "Zapisz miejsce parkowania".


Działa ona tak samo, jak wysyłanie pinezki - tyle że tę możemy później szybko uruchomić na naszym smartfonie, by dotrzeć do zaparkowanego przy sklepie lub kinie pojazdu. 

Gdzie szczególnie przyda ci się nowa funkcja w Android Auto?

Z pewnością docenimy ją zwłaszcza na parkingach otwartych, gdzie nie ma podziału na poszczególne poziomy (np. poziom 0, 1, 2 itp.). W takich scenariuszach użytkowania GPS radzi sobie niemal doskonale, a lokalizacja auta będzie wyświetlona z dokładnością niemal do metra.


Problemem mogą być parkingi podziemne, choć czytając opinie internautów z innych państw, często można spotkać się z opinią, jakoby "pinezki" działały dobrze również i tam. Na pewno jest to nowość, którą warto przetestować. Ot, miły prezent od firmy z Mountain View, który z pewnością sprawi, że zakupy będą choćby odrobinę prostsze. 


źródło: na podstawie 9to5Google, opracowanie własne

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie