Świąteczny flash mob w Żorach. Zorganizowali go policjanci

Polska
Świąteczny flash mob w Żorach. Zorganizowali go policjanci
Śląska policja / YouTube
Świąteczny flashmob w Żorach zorganizowany przez policjantów

Policjanci w Żorach w ramach mikołajkowej akcji zorganizowali na rynku miasta flash mob. Dla mieszkańców zagrała policyjna orkiestra. W akompaniamencie muzyki mundurowi rozdawali zgromadzonym elementy odblaskowe.

W środę na rynku w Żorach muzycy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrali utwory muzyczne kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia. 

Świąteczna akcja w Żorach. Dla przechodniów zagrali policjanci

W tym samym czasie żorscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Żor, przekazując im odblaskowe elementy, dzięki którym piesi mogą być bardziej widoczni dla kierowców.

 

ZOBACZ: Flash mob wywołał panikę w hiszpańskim kurorcie. Myśleli, że to atak terrorystyczny

 

Wydarzenie nie było wcześniej zapowiadane. Był to tzw. flash mob, czyli grupa ludzi gromadząca się niespodziewanie w miejscu publicznym, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków

 

"Niczego nieświadomi ludzie mieli okazję usłyszeć utwory, po których zagraniu, policjanci zniknęli w tłumie równie szybko, jak się pojawili" - relacjonują policjanci. Nagranie z happeningu można obejrzeć w mediach społecznościowych. 

 

 

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Została założona w 1973 roku i od początku istnienia zachwyca widownię swoimi występami. Muzycy uczestniczą w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych czy religijnych.

Wkrótce kolejny występ policjantów

Policyjną orkiestrę będzie można obejrzeć w akcji jeszcze, co najmniej jeden raz. Kolejny koncert na żywo zapowiedziano na 15 grudnia o godzinie 17.00 na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach

 

Policjanci z okazji zbliżających się świąt, mają zaprezentować własną interpretację świątecznych utworów

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie