Wojna w Ukrainie. Centrum Chersonia pod ostrzałem. Zginęły dwie osoby

Świat
Wojna w Ukrainie. Centrum Chersonia pod ostrzałem. Zginęły dwie osoby
Facebook/Oleksandr Prokudin
Ostrzał Chersoniu

Rosjanie ostrzelali centrum Cherosnia. Zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych. Ucierpiało m.in. dwóch lekarzy, którzy doznali obrażeń od odłamków, gdy pocisk spadł w okolice szpitala. Z kolei w nocy jeden z rosyjskich pocisków trafił w ośrodek pomocy humanitarnej. Z budynku wypadły okna.

We wtorek rosyjscy okupanci ostrzelali Chersoń. W wyniku ataków zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych. Informacje o ofiarach przekazał Ołeksandr Tołokonnikow, rzecznik obwodowej administracji wojskowej w Chersoniu.  

 

ZOBACZ: Ukraina. Atak na siedzibę Rosjan pod Chersoniem. Nie żyje ośmiu oficerów


Ostrzał miasta rozpoczął się z samego rana. Życie straciła w nim 30-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna. Ranne zostały także trzy przypadkowe osoby. Dwie z nich wymagały hospitalizacji. Trzeci ranny mężczyzna otrzymał pomoc na miejscu. 


Jak podają ukraińskie media, Rosja kontynuowała atak przez dwie godziny.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Szef NATO ostrzega: Rosja zgromadziła ogromny zapas rakiet

 
Jeden z pocisków uderzył w okolice szpitala. Rannych zostało dwóch lekarzy - według weukraine.tv, ginekolog i chirurg. Medycy odnieśli obrażenia od pocisków, na szczęście rany nie były poważne, a ich życie nie jest zagrożone. 

Chersoń pod ostrzałem. Ucierpiał ośrodek pomocy humanitarnej

Oprócz porannego ataku, okupanci uderzyli także w nocy. Wystrzelili wtedy dwie rakiety S-300. Jedna z nich trafiła w ośrodek pomocy humanitarnej. W wyniku tego doszło do rozległego pożaru.  


Druga rakieta trafiła obok ośrodka. Uderzenie było tak silne, że z budynku wypadły szyby. Na szczęście obyło się bez ofiar.  

 

Uszkodzone zostały także trzy inne budynki. 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie