Wenecja. Turyści doprowadzili do wywrócenia gondoli. Chcieli zrobić lepsze zdjęcia

Świat
Wenecja. Turyści doprowadzili do wywrócenia gondoli. Chcieli zrobić lepsze zdjęcia
Zdjęcie ilustracyjne / PxHere / Tg1 / X
Turyści wypadali z gondoli do wody

Czworo turystów płynących gondolą w Wenecji wpadło do wody podczas robienia zdjęć. Nie zastosowali się do próśb gondoliera, który przestrzegł ich o niebezpieczeństwie zbyt mocnego wychylania się za burtę. Zanim zostali uratowani, spędzili kilkanaście minut krzycząc i płacząc w wodzie.

Jak podaje dziennik "Corriere della Sera" do incydentu doszło w centrum Wenecji, w dzielnicy świętego Marka, koło teatru La Fenice. 

 

ZOBACZ: Włochy. Turek wyważył drzwi samolotu, bo... musiał zapalić. Słono za to zapłaci

 

Gondola miała przepłynąć pod mostem, co wymagało przeprowadzenia przez gondoliera manewru, który wymagał maksymalnego zrównoważenia ciężaru na pokładzie.

Turyści wpadli do kanału w Wenecji. Nie posłuchali gondoliera

Jak zaznaczyła gazeta, wydaje się, że turyści nie słuchali zaleceń gondoliera, który przestrzegał ich, by nie wychylali się z łodzi. Prawdopodobnie grupa chciała zrobić sobie atrakcyjne zdjęcia i w tym celu zmieniała pozycje. 

 

ZOBACZ: Antyczna droga i molo. Odkrycie w Wenecji

 

Doszło do tego, że wszyscy, wraz z gondolierem znaleźli się w wodzie. Nagranie ze zdarzenia pojawiło się w internecie. Na wideo słychać rozpaczliwe krzyki, wołanie o pomoc i płacz przerażonych ludzi.

 

 

Widać też jak grupa azjatyckich turystów przytrzymuje się gondoli, próbując do niej wejść oraz uratować zamoczone telefony. 

 

W kanale spędzili kilkanaście minut, ponieważ ich wyciągnięcie z wody utrudniało to, że wszyscy mieli na sobie ciężkie ubrania. Ich ratownikiem był jedynie gondolier. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie