Wakacje kredytowe przełożone. Szymon Hołownia tłumaczy

Polska
Wakacje kredytowe przełożone. Szymon Hołownia tłumaczy
Polsat News
Zmiany w propozycjach dot. wakacji kredytowych

Jak wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu, projekt Polski 2050 o przedłużeniu tzw. wakacji kredytowych na 2024 rok został wycofany. - Zostawiamy te rzeczy do dyspozycji i decyzji przyszłego rządu - oświadczył Szymon Hołownia.

Marszałka Sejmu poinformował o wycofaniu projektu ustawy obecny reprezentant wnioskodawców Rafał Kasprzyk. Wcześniej tę funkcję pełniła Paulina Hennig-Kloska.

 

Projekt zakładał, tak jak dotychczas, możliwość zawieszenia w ciągu roku czterech rat, raz na kwartał, kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Różnica polegała na tym, że w ustawie miało się pojawić dodatkowe kryterium. Skorzystać mogliby ci, których stosunek wydatków na miesięczną obsługę raty kapitałowej i odsetkowej kredytu, w okresie trzech ostatnich miesięcy przed złożeniem wniosku, przekracza 40 proc.

Wakacje kredytowe. Szymon Hołownia o nowym planie

Decyzję tłumaczył na wtorkowej konferencji prasowej Szymon Hołownia. - Zostawiamy te rzeczy do dyspozycji i decyzji przyszłego rządu. Rząd będzie w Polsce za niespełna tydzień. Taki, który będzie umocowany z większością - wskazał marszałek Sejmu i lider Polski 2050.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia zapowiada zmiany w Sejmie. "Jeszcze tylko brakuje białego dymu"

 

- Dzisiaj jest ten moment, kiedy Sejm powinien powiedzieć: ten tydzień możemy poczekać. Niech rząd odpowiedzialnie te decyzje podejmie. Taka jest decyzja przewodniczących klubów - dodał Hołownia.

 

Wskazał również, że "nikt nie będzie niczego opóźniał". - Decyzja w sprawie wakacji kredytowych musi być. Natomiast uważam, że to jest odpowiedzialne, że rząd weźmie za to odpowiedzialność za swój projekt - podkreślił.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie