Skierniewice. Policja uratowała porwaną 19-latkę. W sprawie zatrzymano trzech Gruzinów

Polska
Skierniewice. Policja uratowała porwaną 19-latkę. W sprawie zatrzymano trzech Gruzinów
KMP / Skierniewice
Policja zatrzymała Gruzinów podejrzanych o porwanie 19-latki ze Skierniewic

Policja zatrzymała trzech Gruzinów, którzy są podejrzewani o porwanie i uwięzienie 19-latki ze Skierniewic. Ujęcie sprawców wymagało podjęcia współpracy miejscowej komendy z funkcjonariuszami w Łodzi. W sprawę była również zaangażowana Straż Graniczna.

W piątek na komendę w Skierniewicach zgłosiła się matka 19-latki. Obywatelka Gruzji twierdziła, że jej córka została uprowadzona przez trzech mężczyzn, również gruzińskiego pochodzenia. 

 

ZOBACZ: Porwana dziewczynka odnaleziona w Rosji. Adoptował ją współpracownik Putina

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast zaczęli szukać potencjalnych porywaczy. Zaczęli od ustalenia jakim samochodem się przemieszczają. Nawiązali też kontakt z policjantami z wieruszowskiej komendy, KWP w Łodzi a także ze Strażą Graniczną.

19-latka porwana przez Gruzinów. "Była przerażona"

Jak relacjonują policjanci, dzięki tej współpracy, udało się namierzyć mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wieruszowa. Do policyjnego aresztu trafili Gruzini w wieku 38, 37 oraz 33 lat. 

 

Uwolniona przez policjantów 19-latka nie wymagała pomocy medycznej, ale była przerażona. Ze skierniewickiej komendy odebrała ją matka. Młoda kobieta była przetrzymana wbrew swojej woli przez co najmniej pięć godzin.

 

ZOBACZ: Macedonia Północna. Ojciec kazał porwać własną córkę dla okupu. Doszło do podwójnego zabójstwa

 

W niedzielę po zebraniu materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd zdecydował, że Gruzini najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności 19-letniej kobiety. Podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie