Policyjne syreny zawyły w całym kraju. To hołd dla zmarłych funkcjonariuszy

Polska
Policyjne syreny zawyły w całym kraju. To hołd dla zmarłych funkcjonariuszy
Polsat News
Służby oddały hołd zmarłym policjantom

O 17:00 w całym kraju zawyły syreny, aby uczcić dwóch zmarłych policjantów. Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak zostali postrzeleni podczas pełnienia służby przez Maksymiliana F.. Mężczyźni przez kilka dni walczyli o życie w szpitalu.

We wtorek o godzinie 17:00 w całym kraju zawyły syreny. Policja i straż pożarna włączyły sygnały, by oddać cześć zmarłym na służbie kolegom. 

 

ZOBACZ: Maksymilian F. usłyszy nowy zarzut. Prokuratura zmieni decyzję

 

Mundurowych postrzelił w radiowozie Maksymilian F.. Jeden z funkcjonariuszy został postrzelony w okolice prawej skroni, drugi za prawym uchem, obaj w stanie ciężkim trafili do szpitala. Niestety ich życia nie udało się uratować

 

W szeregach policji służyli od 19 i 26 lat.

Śmierć policjantów z Wrocławia. Mundurowi złożyli kondolencje

W związku ze sprawą zatrzymanemu Maksymilianowi F. zostaną zmienione zarzuty. Prokuratura Krajowa przekazała, że podejrzany usłyszy zarzut zabójstwa, zamiast wcześniejszego zarzutu usiłowania zabójstwa.

 

WIDEO: Hołd dla zmarłych policjantów

 

Mężczyzna decyzją sądu przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. W sobotę został zatrzymany, po tym jak w piątek dopuścił się ataku na dwóch funkcjonariuszy.

 

ZOBACZ: Wrocław: Zmarł drugi policjant, którego postrzelił Maksymilian F.

 

Informacja o śmierci mundurowych ukazała się w poniedziałek. Służby przekazały kondolencje i wyrazy wsparcia rodzinom zmarłych.


"Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu policjantów i pracowników Policji składa rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia" - podano.

 

"Zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni" - podkreśliła policja w komunikacie.

kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie