Pszczyna: Strzelanina z udziałem policjantów. Ranny jeden z napastników

Polska
Pszczyna: Strzelanina z udziałem policjantów. Ranny jeden z napastników
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
Akcja policji w Pszczynie. Dostała informację, że mężczyźni strzelają do samochodu

Do strzelaniny między funkcjonariuszami policji a dwoma mężczyznami doszło w czwartek po południu w Pszczynie (woj. śląskie). Jeden z napastników - 40-latek - jest ranny i trafił do szpitala. Wcześniej, za pomocą broni, demolował samochód na osiedlu, ponadto przez cały czas był agresywny. Jego o cztery lata młodszy kompan był natomiast mocno pijany.

Około 16:00 pszczyńscy mundurowi dowiedzieli się, że na osiedlu Piastów ktoś strzelił w stronę auta i wybił w nim szybę. Na miejscu dostrzegli dwóch mężczyzn. Jeden z nich miała broń i gdy zorientował się, że widzą to funkcjonariusze, zaczął strzelać. 

 

Następnie mężczyźni rozbiegli się w dwóch różnych kierunkach. Strzały padły wówczas także ze strony policjantów. Chwilę później napastnik zatrzymał się, bo prawdopodobnie zacięła mu się broń, ewentualnie chciał ją przeładować.

 

ZOBACZ: Nowy Orzechów: Nie zdjęła nogi z gazu i wjechała w drzewo. Policja apeluje

 

- W tym momencie jeden z mundurowych rzucił się i obezwładnił wyraźnie pobudzonego i agresywnego napastnika. Zauważono, że mężczyzna jest ranny, trafił do szpitala. W placówce jest pilnowany przez policję, jego agresja nie ustąpiła - przekazał Interii Adam Jachimczak ze śląskiej policji.

Pszczyna: Strzelanina na osiedlu Piastów. Jeden napastnik agresywny, drugi pijany

Drugi mężczyzna został schwytany przez inny patrol. Był mocno pijany, więc teraz trzeźwieje. - Czynności zaczną się nie wcześniej niż jutro. Równocześnie będziemy także ustalili motywy działania mężczyzn, zbadamy też broń - dodał Adam Jachimczak.

 

ZOBACZ: Wyrzucili kolegę przez balkon. Grozi im dożywocie

 

Na razie nie wiadomo, ile strzałów oddano ze strony służb, ani z jakiej broni celowano do policjantów. Nieznane są też powody, dlaczego napastnicy zdewastowali samochód.

 

Lokalny portal pless.pl podał, że ranny mężczyzna ma 40 lat, a drugi jest o cztery lata młodszy.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie