Awaria centralnego ogrzewania w Przemyślu. Trwa usuwanie usterki

Polska Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Awaria centralnego ogrzewania w Przemyślu. Trwa usuwanie usterki
Zdj. ilustracyjne/Polsat News
Awaria ciepła w Przemyślu. Mieszkańcy bez ogrzewania

Aktualne warunki pogodowe przysporzyły mieszkańcom Przemyśla nie małych kłopotów. W poniedziałek doszło do awarii jednej z głównych magistrali MPEC dostarczających ciepło do miasta. Prezydent Przemyśla przekazał, że cały czas trwa usuwanie usterki, ale prawobrzeżna część miasta jest już zasilana jest 80 proc.

W poniedziałek wieczorem prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował za pośrednictwem Facebooka o awarii magistralnej sieci ciepłowniczej. "Służby pracują nad usunięciem awarii i wykorzystaniem bypasów" - napisał. Od tamtej pory na bieżąco informuje mieszkańców o postępie prac w zakresie usuwania usterki. 

Awaria sieci ciepłowniczej w Przemyślu

Okazało się, że awarii uległa "magistrala 300 znajdująca się przy ulicy Focha odpowiedzialna za zaopatrzenie w ciepło całego miasta". Po godzinie 22 Bakun przekazał, że "ze względu na brak rozbioru ciepła, wstrzymano częściowo pracę ciepłowni", a służby w pierwszej kolejności będą starały się wznowić dostarczania energii na Stare Miasto przy wykorzystaniu tzw. bypasów.

 

Sytuacja uległa zmianie we wtorek rano. Około godziny 7 prezydent Przemyśla przekazał, że "prawobrzeżna część miasta zasilana jest w 80 proc." Dodał, że niektóre węzły wymagają ręcznego włączenia. 

Szpital Wojewódzki w Przemyślu bez dostaw ciepła

"Pracownicy MPEC pracują, aby jak najszybciej je uruchomić, co spowoduje zasilanie tej części w 100 proc. Napełniana jest magistrala dn500, która zasila największe osiedla lewobrzeżnej części miasta. Na niektórych osiedlach (Glazera, Wieniawskiego, Warnenczyka, Kmiecie) ciepło już zostało przywrócone" - przekazał. 

 

Jednocześnie poinformował, że w osiedlach położonych wyżej ciepło powinno zostać przywrócone w ciągu dwóch godzin, a w pierwszej kolejności zostanie naprawione zasilanie osiedla przy Monte Cassino i Szpitala Wojewódzkiego.

 

ZOBACZ: Przemyśl: Śmiertelny wypadek. 55-latek nie ustąpił pierwszeństwa

 

"Czekamy na informację od dyrektorów szkół, ale na chwilę obecną zakładamy, że szkoły będą pracowały normalnie. W poszczególnych przypadkach zajęcia decyzją dyrektora mogą zostać skrócone" - napisał. Dodał, że basen znajdujący się w mieście, będzie nieczynny we wtorek z uwagi na usterkę i zadeklarował, że będzie przekazywać kolejne informacje w tym zakresie. 

 

Biorąc pod uwagę aktualne warunki pogodowe i ujemną temperaturę, mogłoby się zdawać, że brak ciepła jest dużym problemem dla mieszkańców Przemyśla. Jednak obserwując komentarze pod postem prezydenta miasta widać, że lokalni nie tracą humoru. Jedna z użytkowniczek napisała, że "po tej nocy w Przemyślu za dziewięć miesięcy nastąpi największy przyrost urodzeń".

 

Bakun również wykazał się poczuciem humoru i odpisał, że "nie było to zaplanowane", ale miasto nie miałoby nic przeciwko takiemu efektowi. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie