Poznań: Awaria wodociągu. Mieszkańcy bez wody w kranach. Trwa naprawa

Polska
Poznań: Awaria wodociągu. Mieszkańcy bez wody w kranach. Trwa naprawa
Pixabay

Mieszkający w sporej części Poznania od sobotniego popołudnia nie mają dostępu do bieżącej wody, ewentualnie cieknie ona z kranów pod niskim ciśnieniem. Jak powiadomiły miejskie służby, doszło do awarii wodociągowej. Prace naprawcze są w toku, lecz poznaniacy skarżą się w sieci, że brak wody jest dla nich uciążliwy.

Awarię poznańskiej magistrali wodociągowej wykryto przed godz. 16:00. Doszło do niej w okolicach ulic Romana Maya oraz Gołężyckiej.

 

Miejsce usterki zlokalizowano i trwa jej naprawa. "Wystąpiły problemy z obniżonym ciśnieniem wody lub brakiem wody w różnych rejonach Poznania" - podała firma wodociągowa Aquanet.

 

ZOBACZ: Krosno: 23-latek z nożem atakował przechodniów. Policja szuka świadków

 

Jak dodano w komunikacie, uszkodzony odcinek rury został zamknięty, a woda powinna wracać do mieszkań w różnych rejonach Poznania: Grunwaldzie, Jeżycach, Łazarzu oraz Ratajach. Zastrzeżono jednak, że problemy z ciśnieniem wody mogą jeszcze występować.

Poznań: Awaria wodociągu. Nie wiadomo, kiedy woda będzie w całym mieście

"Awaria została zlokalizowana, trwa jej usuwanie" - czytamy natomiast na facebookowym profilu Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy awaria zostanie całkowicie usunięta. Niektórzy mieszkańcy Poznania skarżą się w sieci, że brak wody w kranach utrudnia im funkcjonowanie.

 

"Dzięki za informację, akurat myłam włosy" - pisze jedna z internautek pod wpisem Centrum Zarządzania Kryzysowego. "Antoninek - leci woda, ale bardzo słabo" - dodała inna osoba.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie