Lubartów: Szczątki jeleni w lesie. Nagroda za wskazanie sprawcy

Polska
Lubartów: Szczątki jeleni w lesie. Nagroda za wskazanie sprawcy
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/diane616
W lesie znaleziono szczątki jeleni

W lesie niedaleko Lubartowa (woj. lubelskie) znaleziono szczątki jeleni. Zwierzenia prawdopodobnie zostały one zabite, by pozyskać mięso. Lokalni łowczy zgłosili sprawę na policję. Za pomoc w odnalezieniu sprawcy zabójstwa zwierząt wyznaczono nagrodę pieniężną.

Szczątki zwierząt odnaleziono 11 listopada przez jeden z łowczych w lesie Brzostówka niedaleko Lubartowa. Były to skóry, łby i fragmenty nóg łani oraz cielaka.

 

ZOBACZ: Atak niedźwiedzia na aktywistę w Bieszczadach. "Przekroczył granicę bezpieczeństwa"

 

- Zdarzenie miało miejsce kilkanaście dni temu, ale dopiero podczas zarządu przyjęliśmy uchwałę o wyznaczeniu nagrody oraz jej wysokości. Zgłosiliśmy sprawę na policję - mówił w rozmowie z portalem lubartow.24wspolnota.pl Piotr Marzęda, członek Koła Łowieckiego Knieja. 

Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy

Zwierzęta prawdopodobnie zostały zabite w celu pozyskania mięsa. Zdaniem łowczego osoby odpowiedzialne za śmieć jeleni wiedziały, co robią i działały profesjonalnie.  - Ktoś się na tym zna. Nie robił tego po raz pierwszy - powiedział. W przeszłości w okolicy dochodziło do różnych incydentów związanych z kłusownictwem. 

 

ZOBACZ: Podlaskie. Lasy Państwowe publikują intrygujące nagranie zwierząt z leśnych mokradeł

 

Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat działań kłusowników proszone są o kontakt z policją. 

 

"Informacje prosimy przekazywać bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie pod numerem tel. 47 81 25 290 lub do zarządu koła pod numerem tel. 665 070 083 oraz 533 415 416. Gwarantowana jest anonimowość. Nagroda wynosi 3000 zł." - czytamy w komunikacie Koła Łowieckiego Knieja. 

Dawid Skrzypiński / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie