Meksyk. Śmiertelny atak rekina. Kobieta płynęła z córką

Świat
Meksyk. Śmiertelny atak rekina. Kobieta płynęła z córką
Wikimedia CC 3.0
Śmierć kobiety po ataku rekina

Tragiczne wieści z Meksyku. 26-latka zmarła po ataku rekina. Zwierzę odgryzło kobiecie kawałek nogi na Pacyfiku w pobliżu nadmorskiego miasteczka Melaque. Kobieta płynęła ze swoją pięcioletnią córką.

Do ataku doszło w sobotę niedaleko plaży w Melaque, na zachód od portu morskiego Manzanillo. O sprawie poinformował Rafael Araiza, szef lokalnego biura obrony cywilnej.

Meksyk. Śmiertelny atak rekina. Kobieta płynęła z córką

Meksykański portal "El Universal" informuje, że 26-letnia kobieta płynęła ze swoją pięcioletnią córką w stronę pływającej platformy zabaw znajdującej się około 25 metrów od brzegu. Gdy próbowała podnieść swoje dziecko na platformę, zaatakował ją rekin. Córce nic się nie stało.

 

ZOBACZ: USA. Władze zamknęły plażę w Nowym Jorku. Powodem atak rekina na 50-letnią kobietę

 

Media podkreślają, że pomimo szybkiej reakcji ratowników, kobieta zmarła w wyniku utraty krwi z powodu rozległej rany nogi w okolicy biodra. Władze zamknęły plaże w Melaque i Barra de Navidad. Zaapelowano do mieszkańców oraz turystów o zachowanie ostrożności z powodu obecności rekinów w okolicznych wodach. 

Meksyk zakazał nurkowania z rekinami

Ataki rekinów są w Meksyku stosunkowo rzadkie. W styczniu br. mężczyzna nurkował w zatoce Tobari (zachodnie wybrzeże Meksyku) w poszukiwaniu owoców morza, gdy zaatakował go rekin. Drapieżnik odgryzł mu głowę.

 

ZOBACZ: Rekiny zaatakowały katamaran. Trzech żeglarzy wezwało pomoc

 

Władze Meksyku postanowiły na początku roku zakazać popularnej wśród turystów aktywności, polegającej na obserwowaniu rekinów w ich naturalnym środowisku na wodach Pacyfiku.

 

mak / El Universal
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie