Opady śniegu w Poznaniu nie przeszkodziły drogowcom

Polska
Opady śniegu w Poznaniu nie przeszkodziły drogowcom
Instagram/Poznan_Moment
Poznań. Drogowcy podczas koszenia śniegu

Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców - tym razem w Poznaniu. Opady śniegu nie przeszkodziły im w... koszeniu trawników. Nagranie z nietypowej sytuacji w stolicy Wielkopolski błyskawicznie podbiło sieć.

Od kilku dni przez Polskę przechodzi front, który przyniósł opady śniegu. Warstwa białego puchu spowiła także Poznań, jednak sytuacja ta nie przeszkodziła drogowcom, którzy zamiast piaskarek użyli... kosiarek

 

Nagranie z tej nietypowej sceny pobiło sieć i jest szeroko komentowane przez internautów. Wideo zamieścił popularny profil "Poznan_Moment" na Instagramie.

 

 

Początkowo wirtualna dyskusja, szybko przeniosła się do świata realnego. Zachowanie drogowców skomentował Zarząd Dróg Miejskich  w Poznaniu.

Poznań: Urzędnicy tłumaczą się z koszenia śniegu

Urzędnicy przekazali portalowi epoznan.pl, że w ostatnim czasie nastąpił "wzrost wyższych roślin na ul. Krzywoustego, dlatego podjęto decyzję o ich pilnym przycięciu".

 

"Prace zostały zlecone z terminem wykonania do 30 listopada. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie można było z nimi czekać. Przy czym koszeniu nie podlega trawa, a jedynie wyższe rośliny, ich zdrewniałe, suche części" - dodano w oświadczeniu.

Piotr Białczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie