Kraków. Zniszczyli figurkę Smoka Turysty. "Brakuje słów"

Polska
Kraków. Zniszczyli figurkę Smoka Turysty. "Brakuje słów"
Facebook/ Kraków PL/ fot. Bogusław Świerzowski
Smok został pozbawiony rogu

W ramach tzw. smoczego szlaku w Krakowie - przy parku Bednarskiego -ustawiono figurkę Smoka Turysty. Nie minęło kilka dni, a atrakcja została zniszczona. Szczęśliwie magistrat stolicy Małopolski przekazał w tej sprawie dobre wieści.

W zeszłym tygodniu w przestrzeni miejskiej Krakowa pojawiły się wyjątkowe rzeźby. Siedem figurek stworzyło tzw. smoczy szlak.

 

Smok Geodeta, Turysta, Malarz, Smok z Mapą, z Latawcem, Smok Filmowiec oraz Wodny to nieduże rzeźby, ważące ok. 25 kg. We wtorek w sieci pojawiła się jednak informacja, że jedna z nich została zniszczona.

 

Facebook/ Kraków PL/ fot. Bogusław Świerzowski

 

Chodzi o figurkę Smoka Turysty przy parku Bednarskiego. Ktoś urwał róg sterczący z głowy fikcyjnego stwora. Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta Krakowa, element został już odnaleziony i wkrótce będzie przymocowany.

Kraków. Trasa spacerowa tropem smoków

"Brakuje słów. Ktoś był 'odważny', bo to tylko rzeźba smoka. Róg Smoka Turysty został już odnaleziony i wkrótce zostanie przymocowany" - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Kraków. Biskup Damian Muskus szukał pracy. Zarobił 25 tysięcy złotych


Krakowski smoczy szlak powstał z inspiracji słynnymi wrocławskimi krasnali. To trasa spacerowa i gra miejska tropem smoków. Projekt z powstał z budżetu obywatelskiego miasta Krakowa.

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie