Francja: Spędzał czas w porcie. W jego palcu zagnieździł się pająk

Świat
Francja: Spędzał czas w porcie. W jego palcu zagnieździł się pająk
Pixabay/Wikimedia Commons/Patrick Edwin Moran
Mężczyzna spędzał wieczór w Marsylii

Colin Blake i jego żona spędzali pewien letni wieczór w Marsylii. W którymś momencie mężczyzna zauważył, że jego palec u nogi spuchł i stał się purpurowy. Okazało się, że w jego palcu znajdują się jaja pająka.

Colin Blake i jego żona byli na pokładzie statku wycieczkowego, którym podróżowali, by uczcić rocznicę ślubu. Gdy statek cumował w Marsylii na południu Francji, mężczyzna zauważył, że palec u jego stopy spuchł i stał się fioletowy.

 

- Moja żona pomyślała, że to może dlatego, że miałem nowe sandały i ocierały się one o mój duży palec u nogi, co powodowało jego zaczerwienienie - powiedział w rozmowie z BBC Radio Scotland Blake, który pochodzi z Wielkiej Brytanii.

 

Następnego dnia mężczyzna odwiedził lekarza pokładowego, który powiedział mu, że ugryzł go peruwiański wilczy pająk. Zwierzę złożyło jaja w jego palcu - podaje Sky News.

Po wakacjach wrócił do domu. To nie koniec przygód z pająkiem

Lekarz usunął jaja, a po urlopie Colin Blake udał się do szpitala w Wielkiej Brytanii, gdzie lekarze przepisali mu antybiotyki. Cztery tygodnie później zauważył coś niezwykłego na swoim palcu.

 

ZOBACZ: Tajlandia. W uchu 64-latki zamieszkał pająk. Pozostawił po sobie "prezent"

 

Podczas kolejnej wizyty u lekarzy odkryto, że z jednego z jaj wykluł się mały pająk, który utknął pod jego skórą. Lekarze natychmiast go usunęli.

 

Wilcze pająki nie są jadowite. Żyją głównie w samotności, polują samotnie i zwykle nie przędą pajęczyn. Są często spotykane we francuskim mieście portowym.

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie