Francja. Ojciec zabił trzy córki. Policja szuka matki

Świat
Francja. Ojciec zabił trzy córki. Policja szuka matki
Wikimedia CC 4.0
Policja szuka matki dziecka

41-latek zgłosił się w niedzielę do francuskiej policji i przyznał do zamordowania w swoim domu w Alfortville na obrzeżach Paryża trzech córek w wieku 4, 10 i 11 lat. Służby nie wiedzą, gdzie przebywa matka zamordowanych dziewczynek.

W niedzielę po południu mężczyzna zgłosił się na posterunek policjiDieppeNormandii - przekazała agencja AFP. Z doniesień mediów wynika, że mężczyzna poinformował o zabiciu swoich dzieci. 

 

ZOBACZ: Śmierć George'a Floyda. Skazany policjant zaatakowany nożem w więzieniu

Francja. Ojciec zabił trzy córki. Policja szuka matki

Policjanci natychmiast udali się do jego domu w Alfortville, gdzie znaleźli ciała trzech dziewczynek. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że dwie z nich zostały zabite nożem. Trzecie dziecko leżało martwe na kanapie.

 

 

Mężczyznę aresztowano. Jak podaje AFP, dziewczynki znajdowały się w opiece naprzemiennej - zgodnie w wcześniejszymi ustaleniami zamordowane córki przebywały u ojca. Obecnie trwają prace nad ustaleniem miejsca pobytu matki dzieci. Podejrzany oświadczył, że nie wie, gdzie znajduje się kobieta.

 

ZOBACZ: Policja zatrzymała 38-latkę, która podłożyła bombę w centrum Warszawy. "Interesowała się ISIS"

 

41-letni mężczyzna był znany francuskiej policji. W przeszłości został skazany za kilka aktów przemocy domowej, m.in. w kwietniu 2021 r. usłyszał wyrok 18 miesięcy pozbawienia wolności. Część kary odbywał w areszcie domowym w ramach systemu dozoru elektronicznego. 

 

W 2021 r. wobec mężczyzny wszczęto postępowanie ws. gwałtu małżeńskiego. Zostało ono jednak umorzone z powodu braku dowodów.

mak
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie