Kanada. Eksplozja samochodu na moście granicznym z USA. Dwie osoby nie żyją

Świat
Kanada. Eksplozja samochodu na moście granicznym z USA. Dwie osoby nie żyją
Derek Gee/The Buffalo News/AP
Wybuch na moście granicznym Kanada-USA. Zginęły dwie osoby

Na moście łączącym Kanadę z USA w pobliżu miasta Niagara Falls doszło do eksplozji. Po przejechaniu przez pierwszy punkt kontrolny po stronie kanadyjskiej rozpędzony pojazd nieoczekiwanie wybuchł. Nie żyje dwóch mężczyzn. Przejścia graniczne zostały zamknięte, na miejscu pracuje FBI.

Władze lokalne i stanowe podały, że samochód osobowy eksplodował w godzinach popołudniowych czasu lokalnego na głównym przejściu Tęczowy Most (Rainbow Bridge) w pobliżu wodospadu Niagara. Most łączy kanadyjskie miasto Niagara Falls (stan Ontario) z Niagara Falls w stanie Nowy Jork (USA). 

 

Jak przekazała stacja CNN, samochód, w którym podróżowało dwóch mężczyzn jechał ze strony kanadyjskiej i przeszedł kontrolę w jednym z punktów kontroli granicznej. Następnie pojazd miał przyspieszyć i rozpędzony uderzyć w barierę eksplodować. Na razie nie wydano oficjalnego komunikatu, co do przyczyny wybuchu i ewentualnej obecności materiałów wybuchowych w pojeździe. 

 

ZOBACZ: Holandia. Próba ataku na urząd miejski w Rotterdamie. Wybuchła panika

 

Naoczny świadek incydentu, Kanadyjczyk Mike Guenther przekazał mediom, że widział samochód jadący z prędkością 160 km/h, który wzbił się w powietrze, po czym zamienił się w "kulę ognia" - donosi AFP. Wielu obecnych na miejscu zeznało, że słyszało głośną eksplozję i zauważyło dużą chmurę dymu w pobliżu punktu kontrolnego.

Wybuch samochodu na amerykańsko-kanadyjskim przejściu granicznym

FBI, policja stanu Nowy Jork oraz amerykańskie służby celne i graniczne prowadzą dochodzenie w sprawie zdarzenia. Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze oddziałów antyterrorystycznych. 

 

Tragiczne zdarzenie doprowadziło do zamknięcia trzech z czterech punktów kontrolnych, znacząco ograniczając ruch graniczny - donosi CNN. W związku z incydentem na lotnisku w Buffalo  Każdy samochód wjeżdżający na teren międzynarodowego lotniska w Buffalo jest sprawdzany przez psy wykrywające bomby w ramach wzmożonych środków bezpieczeństwa. 

 

ZOBACZ: Gigantyczna eksplozja w Ukrainie. Rosjanin przyłapany na gorącym uczynku


Premier Kanady Justin Trudeau został poinformowany o sytuacji, a Biały Dom zapewnił, że monitoruje sytuację. - To oczywiście bardzo poważna sytuacja nad wodospadem Niagara - powiedział Izbie Gmin.

 

Do zdarzenia doszło w przeddzień Święta Dziękczynienia, kiedy miliony Amerykanów wyruszają w podróż w rodzinne strony. Według danych federalnego urzędu US Customs and Border Protection Tęczowy Most należy do jednych z najczęściej uczęszczanych przejść granicznych między Kanadą a USA - ma aż 16 pasów ruchu i jest zwykle otwarty przez całą dobę.

 

ako/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie