Rosja: Pożar w zakładach Atommasz. Są istotne dla energetyki

Świat
Rosja: Pożar w zakładach Atommasz. Są istotne dla energetyki
Media społecznościowe
Pożar w zakładach Atommasz

W rosyjskich zakładach Atommasz doszło do pożaru. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją sprzętu dla przemysłu energetycznego. Władze zapewniają, że proces produkcyjny nie został zatrzymany i nie było ofiar.

Zakłady Atommasz znajdują się w Wołgodońsku, około 180 kilometrów na wschód od granicy ukraińsko-rosyjskiej. Do pożaru doszło w nocy z 18 na 19 listopada. W mediach społecznościowych mieszkańcy zwracali uwagę na dym widoczny w pobliżu zakładu.

 

ZOBACZ: Moskwa celem ataku drona. Rosjanie twierdzą, że go zestrzelili

 

Oficjalnie o sprawie poinformował szef administracji miasta Siergiej Makarow. Przekazał, że pożar wybuchł około północy i rozprzestrzenił się na obszarze 150 metrów kwadratowych.

 

Makarow zapewnił, że ogień został ugaszony. Wskazał, że nie było ofiar i proces produkcyjny w zakładach nie został zatrzymany.

Zakłady Atommasz to istotna część rosyjskiego przemysłu energetycznego

Zakład Atommasz w Wołgodońsku nie zajmuje się produkcją energii. Jest jednym z największych producentów sprzętu dla przemysłu energetycznego w Rosji. Jest też częścią grupy działającej w ramach struktury spółki Rosatom.

 

Przedsiębiorstwo produkuje elementy reaktorów, wymienników ciepła, turbin elektrowni oraz wyposażenie dla przemysłów budowalnego, gazowego i naftowego.

Jakub Krzywiecki/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie