Wielka Brytania. Indi Gregory odłączona od aparatury

Świat
Wielka Brytania. Indi Gregory odłączona od aparatury
Niespełna roczna Indi Gregory odłączona od aparatury

Kilkumiesięczna Indi Gregory została odłączona od aparatury podtrzymującej życie i przewieziona do hospicjum. Sprawa nieuleczalnie chorej dziewczynki w ostatnim czasie stała się przedmiotem batalii sądowej między jej rodzicami a szpitalem.

Wspierająca rodziców Indi chrześcijańska organizacja Christian Concern przekazała w niedzielę wczesnym popołudniem, że dziewczynka została odłączona od aparatury podtrzymującej życie i przewieziona do hospicjum. 

Indi Gregory odłączona od aparatury. Lekarze byli bezradni 

Indi Gregory ma osiem miesięcy. Całe swoje krótkie życie spędziła w szpitalu Queen's Medical Center w Nottingham w Anglii. Ze względu na rzadką chorobę dziewczynka musiała być stale podłączona do aparatury podtrzymującej życie.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Niemowlak ma zostać odłączony od aparatury. Rodzice się nie zgadzają

 

Ponieważ personel szpitala Queen's Medical Centre (QMC) w Nottingham stwierdził, że nie może już nic dla niej zrobić, zwrócił się do sądu o zgodę na zakończenie podtrzymywania życia i ją uzyskał.

Sąd nie zmienił decyzji 

Rodzice dziewczynki, którzy chcieli, aby leczenie było kontynuowane, kilkakrotnie odwoływali się do sądu, ale nie udało im się uzyskać ani zmiany pierwotnej decyzji o zgodzie na odłączenie aparatury, ani na przetransportowanie jej do Włoch, gdyż władze tego kraju przyznały jej na początku tygodnia obywatelstwo i zaoferowały leczenie. Za każdym razem sąd orzekał, że nie jest to w najlepszym interesie dziewczynki, gdyż oznaczałoby to przedłużanie cierpienia.

 

Przypadek Indi Gregory to kolejny w Wielkiej Brytanii przykład sądowego sporu lekarzy i rodziców ciężko chorego dziecka o jego ratowanie i prawo do leczenia. Zgodnie z brytyjskim prawodawstwem zasadniczą kwestią w takich sytuacjach jest to, co jest najlepsze dla dziecka, nawet jeśli rodzice są przeciwnego zdania.

kg / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie