Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Rannego mężczyznę do szpitala przetransportował helikopter LPR

Polska
Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Rannego mężczyznę do szpitala przetransportował helikopter LPR
Facebook/OSP Lutowiska/Flickr/Michał Kniotek
Do ataku niedźwiedzia doszło w Bieszczadach

Mieszkaniec Bieszczad został zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyznę z obrażeniami odtransportowano do szpitala helikopterem LPR. Lokalne media przekazały, że mieszkaniec najprawdopodobniej znalazł się zbyt blisko gawry. Bieszczadzkie pogotowie ratunkowe przypomniało, że niedźwiedzie przygotowują się do zimowego snu i mogą być rozdrażnione.

Do ataku niedźwiedzia doszło w niedzielę po godzinie 16 w okolicach dawnej wsi Hulskie obok Zatwarnicy.

 

Portal wbieszczady.pl przekazał, że mężczyzna najpewniej znalazł się zbyt blisko niedźwiedziej gawry, co sprowokowało zwierzę do reakcji. Jak dodano, z zaatakowanym była druga osoba, która zaalarmowała służby ratunkowe.

 

Pierwsi na miejscu pojawili się ratownicy z bieszczadzkiego GOPR, który rozpoczęli skomplikowaną logistycznie akcję transportu pacjenta.

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Akcja ratunkowa trwała ponad trzy godziny

"Pacjent pogryziony przez niedźwiedzia został przetransportowany przez GOPR Bieszczady i OSP Zatwarnica do drogi - gdzie przejął go nasz zespół R0174 stacjonujący w Lutowiskach, następnie z pomocą Ochotnicza Straż Pożarna Lutowiska, i PSP Ustrzyki Dolne którzy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR" - przekazało na Facebooku bieszczadzkie pogotowie ratunkowe.

 

Jak dodano, ponad trzygodzinna akcja "była niezwykle trudna i dynamiczna ze względu na deszcz, mrok i zimno".


Pogotowie ostrzegło, że "niedźwiedzie w Bieszczadach przygotowują się do zimowego snu, są rozdrażnione i niebezpieczne".

 

ZOBACZ: Litwa. Niedźwiedź próbował przejść przez ogrodzenie na granicy z Białorusią

 

"Odwiedzając bieszczadzkie szlaki uszanujcie prawa przyrody co zminimalizuje prawdopodobieństwo kontaktu z nami" - podkreślono na Facebooku bieszczadzkiego pogotowia ratunkowego.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie