Niedźwiedź włamał się do domu. Ukradł lasagnę

Świat
Niedźwiedź włamał się do domu. Ukradł lasagnę
Facebook/Ana's Kitchen Cafe/Helena Houlis
Niedźwiedź czarny włamał się do domu i ukradł z zamrażarki lasagnę

Niedźwiedź czarny włamał się do domu w amerykańskim stanie Connecticut i ukradł z niego... lasagnę. Jego występek nagrały kamery. Lasagna ukradziona przez zwierzę pochodziła z lokalu należącego do właścicielki domu. "Niedźwiedź i ja porozmawialiśmy o etykiecie jedzenia, a on obiecał nie włamywać się więcej do kuchni" - czytamy na Facebookowym profilu restauracji.

W miejscowości Barkhamsted w amerykańskim stanie Connecticut jeden z domów pod nieobecność właścicieli odwiedził niecodzienny gość - niedźwiedź czarny. Zwierzę spędziło tam ponad pół godziny. Nie był to jednak czas stracony. Niedźwiedź opuścił dom z obiadem w pysku.

Kamery przyłapały intruza

Byłaby to zbrodnia perfekcyjna, gdyby nie fakt, że przyłapały go kamery. System bezpieczeństwa powiadomił mieszkańców o obecności intruza. Kiedy zobaczyli nagranie, doznali jednak szoku.

 

ZOBACZ: USA. Pies wpadł do jamy niedźwiedzia. Ratownicy mieli problem

 

"Zostaliśmy ostrzeżeni przez kamery, że coś jest nie tak w domu, podczas gdy byliśmy w restauracji. Gdy zdaliśmy sobie sprawę, co się dzieje, zaniemówiliśmy" - napisała na Facebooku właścicielka domu Helen Richardson. Nagranie z kamer udostępniła w mediach społecznościowych.

Niedźwiedź ukradł lasagnę z zamrażarki

Na wideo widać, jak niedźwiedź rozgląda się po holu, a następnie kieruje się prosto do kuchni. Tam bez najmniejszego problemu otwiera zamrażarkę i wyciąga z niej jakiś pojemnik. Śpiesznie wspina się na wysunięte drzwi i wyskakuje przez otwarte okno. Chwilę później znika w pobliskim lesie.

 


W tle nagrania słychać szczekającego psa. Do konfrontacji między zwierzętami jednak nie doszło.


Restauracja, o której wspomniała właścicielka domu, to Ana's Kitchen Cafe. Lokal należy do Helen Richardson, a w pojemniku wyjętym z zamrażarki przez niedźwiedzia znajdowała się przygotowana w nim lasagna.

Właścicielka domu: "Niedźwiedź musiał słyszeć o naszej lasagni"

Na Facebookowym profilu restauracji także pojawił się wpis na temat wizyty niedźwiedzia.


"Właśnie mieliśmy w kuchni najbardziej nieoczekiwanego gościa! Ten niedźwiedź, najwyraźniej smakosz, musiał słyszeć o lasagni z Ana's Kitchen. Niedźwiedź i ja porozmawialiśmy o etykiecie jedzenia, a on obiecał nie włamywać się więcej do kuchni. Kryzys zażegnany" - czytamy w poście.

 

Niedźwiedzie czarne zwykle nie stanowią zagrożenia dla ludzi

Niedźwiedź czarny to najmniejszy niedźwiedź w Ameryce Północnej. Jak podaje Departament Energii i Ochrony Środowiska stanu Connecticut niedźwiedzie czarne są na ogół nieśmiałe i skryte. Zwykle boją się ludzi.


Jeśli jednak regularnie znajdują pożywienie w pobliżu domów i obszarów ludzkiej aktywności, mogą stracić strach przed człowiekiem. Złodziej lasagny z pewnością zalicza się do tej grupy.

Kajetan Leśniak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie