Ostatnie pożegnanie nurka zmarłego podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. Miał 27 lat

Polska
Ostatnie pożegnanie nurka zmarłego podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. Miał 27 lat
Państwowa Straż Pożarna, gov.pl
Uroczystości pogrzebowe śp. st. sekc. Bartosza Błyskala

W środę odbyło się pożegnanie nurka st.sekc. Bartosza Błyskała, który zginął podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. Ceremonia miała miejsce w Kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach. 27-letni strażak spoczął na cmentarzu w Lublewie Gdańskim.

W uroczystości pogrzebowej wzięli udział członkowie rodziny, bliscy, przyjaciele, funkcjonariusze straży pożarnej i policji oraz zrozpaczeni mieszkańcy Pomorza. 

 

ZOBACZ: Śmierć nurka podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. W całej Polsce zawyły syreny alarmowe

 

Strażak zmarł podczas akcji poszukiwawczej Grzegorza Borysa w gdyńskich lasach. 1 listopada przeszukiwał leśny zbiornik wodny Lepusz. Podczas nurkowania stracił przytomność i w ciężkim stanie został przewieziony do gdyńskiego szpitala, gdzie nie udało się uratować jego życia.

Zmarł nurek podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. Specjalna oprawa pogrzebu

Ceremonia pogrzebowa miała charakter uroczystości państwowej. Wzięli w niej udział m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Andrzej Bartkowiak, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku oraz policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

ZOBACZ: Pogrzeb Matthew Perry'ego. Na uroczystości w Los Angeles pojawiła się obsada "Przyjaciół"

 

Kondukt pogrzebowy pomaszerował w stronę miejsca pochówku przy pomocy policjantów, asysty honorowej Państwowej Straży Pożarnej, bliskich oraz orkiestry.

Pogrzeb uroczystością państwową. Strażak pośmiertnie odznaczony medalem

Bartosz Błyskal wstąpił do Państwowej Straży Pożarnej w 2019 roku. Pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP Gdańsk, a także był członkiem Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej "Gdańsk".

 

ZOBACZ: Grzegorz Borys nie żyje. Są wyniki sekcji zwłok

 

Został pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" oraz "Medalem za Zasługi dla Policji".

Bartosz Treder / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie