Krzysztof Jaślar nie żyje. Był współzałożycielem kabaretu Tey

Polska
Krzysztof Jaślar nie żyje. Był współzałożycielem kabaretu Tey
Facebook/ Zenon Laskowik
Krzysztof Jaślar zmarł w wieku 76 lat

W wieku 76 lat zmarł Krzysztof Jaślar. Był autorem tekstów, reżyserem i współzałożycielem legendarnego kabaretu Tey. O odejściu artysty poinformował na swojej oficjalnej stronie Zenon Laskowik.

Pod koniec października Zenon Laskowik informował o odwołaniu występów kabaretu Tey, ze względu na problemy Krzysztofa Jaślara ze zdrowiem.

 

ZOBACZ: Matthew Perry nie żyje. Aktor znany z "Przyjaciół" miał 54 lata

 

"Z przykrością informujemy, że najbliższe występy Kabaretu Tey (w Lubrzy i Krakowie) z powodu gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia Krzysztofa Jaślara musimy odwołać. Wierzymy, że za jakiś czas spotkamy się z Państwem ponownie w niezmienionym składzie" - napisano wtedy na stronie artysty.

 

Zmarł Krzysztof Jaślar. Współzałożyciel Kabaretu Tey

Krzysztof Jaślar urodził się w 1947 roku Bytomiu, ale na studia wybrał Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Po studiach otrzymał od Zenona Laskowika propozycję założenia kabaretu. Pierwszy występ kabaretu Tey miał miejsce 17 września 1971 roku. Kabaret zaczął odnosić sukcesy, a sławę przyniosła mu "Złota Szpilka", przyznana w 1973 roku. Tey wygrał również nagrodę w kategorii najlepszego kabaretu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Jednakże w 1974 roku twórczość Krzysztofa Jaślara została objęta zakazem publikacji, co zmusiło artystę do opuszczenia zespołu.

 

Do tworzenia kabaretu wraz z Zenonem Laskowikiem wrócił w 1977 roku. Współtworzył takie programy jak: "Narodziny gwiazdy", "Śpiew, balet, piosenka", "S tyłu sklepu" i "Na granicy". Pracując dla telewizji, współtworzył programy rozrywkowe, festiwale opolskie oraz spektakle teatralne. 

 

W 1992 roku Krzysztof Jaślar wydał książkę "Kabaret Tey 1971–1989 Teksty, wspomnienia, pomówienia".

lmo/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie