Poszukiwania Grzegorza Borysa. Policja: Nie wykluczamy, że nie żyje

Polska
Poszukiwania Grzegorza Borysa. Policja: Nie wykluczamy, że nie żyje
KWP Gdańsk
Piątek to piętniasty dzień poszukiwań Grzegorza Borysa

Policjanci i żandarmi wojskowi zawęzili obszar poszukiwań za Grzegorzem Borysem - przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Wyznaczony teren obejmuje okolice zbiornika wodnego Lepusz. - Nie wykluczamy, że Grzegorz Borys nie żyje - podała kilka godzin później rzeczniczka prasowa pomorskiej policji Karina Kamińska. Piątek jest 15. dniem poszukiwań 44-latka podejrzanego o zabicie syna.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z dowódcami operacji oraz z Komendantem Żandarmerii Wojskowej zdecydowali o zawężeniu terenu poszukiwań do dwóch hektarów - poinformowano w piątek przed południem.

 

Wyznaczony teren obejmuje rejon zbiornika wodnego Lepusz, który znajduje się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Policjanci i żandarmi wojskowi  zakładają, że w tym miejscu może znajdować się poszukiwany Grzegorz Borys. Decyzja o zawężeniu poszukiwań wynika z konkretnych informacji i zabezpieczonych śladów. 

 

Kryminalni zabezpieczyli 15 terabajtów zapisów z kamer monitoringów, które są na bieżąco analizowane. "Ich analiza na tę chwilę nie wykazała, aby poszukiwany znajdował się poza terenem leśnym. Mimo to nie wykluczone zostały pozostałe  hipotezy, dlatego w tym zakresie prowadzona jest inna forma poszukiwań" - czytamy w komunikacie policji.

Grzegorz Borys poszukiwany. Zawężono obszar

Służby podkreślała, że teren poszukiwań jest trudny i niebezpieczny.

 

"Mimo sprawdzenia zbiornika przez nurków wojskowych oraz strażaków-nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Gdańsk nie zdołano dotrzeć do wszystkich części tego terenu, z tego powodu do jego przeszukiwania będzie wykorzystywany specjalistyczny sprzęt. Aby dokładnie i bezpiecznie przeszukać ten teren trwają konsultacje z ekspertami m.in. z zakresu hydrologii" - podaje policja.

 

ZOBACZ: Grzegorz Borys poszukiwany. Nowy alert RCB w Gdyni. Podano "zakazany" obszar


Jak dodano, teren został wygrodzony i zabezpieczony na czas akcji przeszukiwania tego miejsca. "Prosimy o wyrozumiałość i apelujemy o niewchodzenie na teren poszukiwań oraz stosowanie się do poleceń policjantów i żandarmów" - dodaje KWP Gdańsk.

 

- Nie wykluczamy, że Grzegorz Borys nie żyje - przekazała po g. 12 podczas konferencji prasowej rzeczniczka prasowa pomorskiej policji Karina Kamińska.

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Śmierć nurka

Piątek to 15. dzień poszukiwań Grzegorza Borysa. 44-latek podejrzany jest o zabicie swojego syna. Do zbrodni doszło 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Mężczyzny poszukują polskie służby, wystawiono za nim także czerwoną notę Interpolu.

 

ZOBACZ: Poszukiwania Grzegorza Borysa. Interpol wystawił czerwoną notę

 

W czwartek o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej, a także w Ochotniczych Strażach Pożarnych włączono sygnały świetlno-dźwiękowe. Strażacy upamiętnili w ten sposób swojego kolegę - sekc. Bartosza Błyskałę, który zmarł w wyniku tragicznego wypadku podczas pełnienia służby. 


Nurek brał udział w poszukiwaniach Grzegorza Borysa. Jak informowaliśmy w polsatnews.pl, do zdarzenia doszło w zbiorniku przy ul. Lipowej podczas akcji pod wodą. Nieprzytomnego strażaka wyciągnięto na brzeg.

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie