Władze USA zajęły się UFO. Apelują do Amerykanów. "Odkryliśmy pewne rzeczy"

Technologie
Władze USA zajęły się UFO. Apelują do Amerykanów. "Odkryliśmy pewne rzeczy"
Pixabay/materiały prasowe
Amerykanie będą mogli łatwiej poinformować o zauważeniu UFO

Wszyscy obywatele USA będą mogli wypełnić formularz zgłoszeniowy w przypadku spotkania UFO lub zauważenia nietypowego zjawiska na niebie. Ma to być pierwsza możliwość poinformowania władz o "kosmicznej" sytuacji. Amerykanie z kolei - dzięki rozszerzeniu specjalnego programu - mają posiąść szerszą wiedzę o życiu pozaziemskim.

Rząd USA planuje spełnić obietnicę dotyczącą zwiększenia otwartości i przejrzystości informacyjnej o latających spodkach.

 

ZOBACZ: Przerwała przemówienie Joe Bidena. Zgromadzeni byli wściekli. "Wynoś się"

 

Do tej pory formularz zgłoszeniowy o przypadkach spotkania UFO wypełnić mogli tylko obecni i byli pracownicy federalni lub osoby posiadające bezpośrednią wiedzę na temat programów Pentagonu lub działań związanych z UAP (z ang. "niezidentyfikowane zjawiska anomalne") sięgających 1945 roku.

 

Urzędnicy informują, że już niedługo internetowe narzędzie będzie dostępne dla wszystkich obywateli.

Dziwne błyski, latające spodki, obce życie. Amerykanie będą informować o UFO

Uruchomienie mechanizmu raportowania o UFO jest następstwem mianowania byłego pracownika Pentagonu Marka McInerneya na pierwszego dyrektora NASA ds. badań nad UAP. Stało się to w zeszłym miesiącu. Agencja kosmiczna obiecała też, że wykorzysta ogólnoświatową "armię" obywateli - obserwatorów nieba - aby ulepszyć sposób obserwacji tajemniczych obiektów.

 

ZOBACZ: Rosjanie stracili potężny radar. Teraz drony zgotują im piekło


W formularzu będzie można zgłaszać wszystkie dziwne zjawiska na niebie, takie jak niepokojące błyski, poruszające się spodki oraz dowody na istnienie obcego życia.

Co dowiemy się o UFO? "Mamy mnóstwo nowego materiału"

Na konferencji prasowej Sean Kirkpatrick, dyrektor Biura Rozwiązywania Anomalii Ogólnodomenowych (Aaro), poinformował, że formularz nie służy do przekazywania informacji tajnych lub potencjalnie wrażliwych. Ma pełnić rolę materiału edukacyjnego i pomocy dla opinii publicznej.

 

ZOBACZ: Australia. Mężczyzna zaginął po ataku rekina. Trwają poszukiwania

 

Dyrektor Aaro odniósł się również do możliwego odtajnienia i upowszechnienia niektórych informacji dotyczących UFO. - Mamy pakiet mnóstwa nowego materiału, który przygotowaliśmy do wydania. Odkryliśmy pewne rzeczy, które odtajniliśmy. Nie tylko filmy operacyjne, ale dokumenty historyczne - podkreślił.

UFO. Koniec teorii spiskowych?

Sean Kirkpatrick dodał, że informacje przekazywane w formularzu muszą pochodzić z pierwszej ręki i być bezpośrednią relacją zgłaszającego. Stworzenie systemu raportowania zgłoszonych przypadków ma również wyjść naprzeciw tworzeniu kolejnych teorii spiskowych.

 

ZOBACZ: Kapsuła z astronautami uderzyła w ziemię i zaczęła się turlać

 

Jednym z najsilniej powtarzanych spisków w opinii publicznych jest przetrzymywanie obcych statków kosmicznych i nieznanych form życia w tzw. Strefie 51 na pustyni Mojave. 

Bartosz Treder/"The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie