Rosja. Dmitrij Miedwiediew: Polska może doprowadzić do III wojny światowej

Świat
Rosja. Dmitrij Miedwiediew:  Polska może doprowadzić do III wojny światowej
wikimedia.commons/Government.ru/CC BY 4.0
Wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew

Polsce grozi bezpośrednia konfrontacja z Rosją i Białorusią - stwierdził wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew i dodał, że działania Warszawy mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

W sobotę w Federacji Rosyjskiej obchodzony będzie Dzień Jedności Narodowej, który jest świętem państwowym obchodzonym w rocznicę wyzwolenia w 1612 roku Kremla, który był zajmowany przez wojska Rzeczpospolitej.

 

Przy tej okazji Miedwiediew odniósł się w artykule opublikowanym na łamach dziennika "Rossijskaja Gazieta" do tego, jak widzi stosunki z Polską. 

 

Były prezydent i były premier Rosji znany jest z niezwykle krytycznych wypowiedzi dotyczących naszego kraju. I tym razem nie szczędził pod adresem zachodniego sąsiada gorzkich stwierdzeń.

"Polska rozpęta III wojnę światową"

Zdaniem Miedwiediewa "lekkomyślne działania Polski, jeśli zostaną pochopnie poparte przez jej sojuszników z NATO, mogą mieć daleko idące niebezpieczne konsekwencje dla całego świata".

 

"Polska rozbudowa wojskowa i polska obecność wojskowa w Ukrainie może wywołać bezpośrednią konfrontację między Warszawą a Białorusią i Rosją" - stwierdził w omawianym artykule. 

 

ZOBACZ: Dmitrij Miedwiediew ubolewa nad losem Rosji. "Przywódcy nikczemnej Polski"

 

Jego zdaniem "w takim przypadku grupa sojusznicza udzieli odpowiedniej odpowiedzi, aby zapobiec zagrożeniom wynikającym ze złych ambicji polskiego establishmentu" - podkreślił.

 

"A wtedy Polska spełni rolę 'hieny Europy', która rozpętała III wojnę światową" - stwierdził. 

Wpisy Miedwiediewa często uderzają w Polskę 

Od początku rosyjskiej inwazji Miedwiediew seryjnie publikuje swoje przemyślenia, w których usprawiedliwia atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, straszy inne kraje, odnosząc się przy tej okazji do potencjału nuklearnego, jakim dysponuje Moskwa.

 

ZOBACZ: Miedwiediew wykorzystuje spór Polski i Ukrainy. "Polska wie, co zrobić"

 

Na jego celowniku znajdują się nie tylko poszczególne państwa wspierające Ukrainę, ale także konkretni przywódcy i politycy. 

 

Polska jest jednym z tych państw, które Miedwiediew atakuje najczęściej, nie szczędząc przy tym obraźliwych określeń.

Artur Pokorski / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie