Olsztyn. Na klatce schodowej było "dziwne zwierzę". Interweniowała straż miejska

Polska Aleksandra Boryń / Polsat News
Olsztyn. Na klatce schodowej było "dziwne zwierzę". Interweniowała straż miejska
Flick.com/Zdjęcie ilustracyjne
Lis w budynku. Interweniowała straż miejska

Funkcjonariusze straży miejskiej w Olsztynie otrzymali nietypowe wezwanie. Według mieszkańców kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej na jednej z klatek schodowych wylegiwało się "dziwne zwierzę".

"Na klatce schodowej siedzi dziwne zwierzę" - tak brzmiało zgłoszenie, jakie otrzymał dyżurny straży miejskiej w Olsztynie. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że na wycieraczce pod drzwiami prowadzącymi na strych starej kamienicy faktycznie ktoś jest. 

"Dziwne zwierzę" leżało na klatce schodowej w kamienicy w Olsztynie

- Ludzie mówili, że może to być tchórz. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, zastali śpiącego lisa - powiedział rzecznik straży miejskiej w Olsztynie Kamil Sułkowski. 

 

Funkcjonariusze odłowili go przy pomocy chwytaka, a następnie umieścili w klatce, aby w bezpieczny sposób przetransportować wystraszonego lisa do jego naturalnego środowiska. Nie wiadomo, jak długo zwierzę przebywało w budynku. 

 

ZOBACZ: USA. Kury jako zwierzęta wsparcia emocjonalnego. Wielomiesięczna walka matki chorego dziecka

 

Funkcjonariusze olsztyńskiej straży miejskiej przyznali, że wyciągali już różnego rodzaju zwierzęta z budynków, ale lis był pierwszym tego typu przypadkiem. 

 

- Z budynku jeszcze lisa nie wyciągaliśmy, ale te zwierzęta dość często pojawiają się na posesjach czy to w szkołach, czy w zakładach pracy - przyznał Sułkowski. Zwierzę zostało wypuszczone na wolność do lasu. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie