Wągrowiec: Dziecko weszło na przejście, kierowca ruszył. Nagranie z monitoringu

Polska
Wągrowiec: Dziecko weszło na przejście, kierowca ruszył. Nagranie z monitoringu
Dwulatek wchodzący na przejście dla pieszych został potrącony przez nissana

Dwuletni chłopiec wszedł tuż przed maskę nissana na przejściu dla pieszych w Wągrowcu. W pewnym momencie kierowca wykonał manewr skrętu, ale nie zauważył pieszego - dziecko znalazło się pod pojazdem. Nagranie z monitoringu trafiło do sieci. 71-letni kierujący został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze zajmą się też matką, pod której opieką było dziecko.

Jak przekazał Polsatnews.pl asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu, do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek chwile po godz. 8 rano w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulicy Pocztowej z Wojska Polskiego. 

 

- Kierowca nissana spojrzał, że z prawej strony nic nie jedzie i ruszył, w tym momencie pod jego koła weszło dziecko - powiedział mundurowy.

 

Nagranie z momentu zdarzenia opublikowaliśmy w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Elbląg. Śmiertelny wypadek podczas Rajdu. Nie żyje 36-latek

 

Policjanci ustalili, kto jest właścicielem samochodu i to, że udał się w konkretnym celu do Bydgoszczy. Wągrowieccy funkcjonariusze przekazali tę informację bydgoskim kolegom, a ci zatrzymali mężczyznę. Kierowcą okazał się 71-latek, który przyznał, że uczestniczył w incydencie. 

"Kierowca i matka poddani karnej analizie"

Dwulatek w momencie wypadku był pod opieką. - Był z matką, która w tym samy czasie opiekowała się trójka innych dzieci. W pewnym momencie chłopiec odłączył się od grupy i wszedł na przejście dla pieszych - mówił rzecznik policji.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na Kaszubach. Nie żyje małżeństwo

 

Wiadomo, że dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu. Jego obrażenia nie okazały się poważne. 

 

- Karnej analizie zostanie poddane zachowanie zarówno kierowcy nissana jak i matki, pod której opieką było dziecko - powiedział Zieliński. Dodał, że "niedopuszczalne jest przebywanie dwuletniego dziecka na drodze w warunkach ruchu drogowego". 

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie