Grodzisk Mazowiecki: Włamał się do czterech kościołów. Kradł pieniądze z datków

Polska
Grodzisk Mazowiecki: Włamał się do czterech kościołów. Kradł pieniądze z datków
Pixabay/KPP w Grodzisku Mazowieckim
Kradł puszki z datkami z kościołów

47-latek zakradał się do kościołów na Mazowszu i zabierał z nich pieniądze. Ostatecznie usłyszał zarzuty czterech kradzieży z włamaniem. Odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Za kratkami może spędzić najbliższe 15 lat.

47-latek kilkukrotnie włamywał się do kościołów i kradł z nich skarbony oraz puszki na datki. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło kradzieży z kościoła w Książenicach. 

 

ZOBACZ: Rybnik. Włamanie do kościoła. 49-latek tłumaczył, że męczyło go pragnienie


Policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali kolejne zawiadomienie o włamaniu do kościoła w Milanówku. Skradziono tam trzy skrzynki z datkami. Funkcjonariusze na podstawie wcześniej zebranych informacji wytypowali podejrzanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Ustalili możliwe miejsce przebywania 47-latka, które okazało się właściwe. 


Złodziej został zatrzymany. 

Kradł pieniądze z puszek na datki. Odpowie za cztery incydenty 

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili dokonanie przez 47-latka obydwu przestępstw.  


"Funkcjonariusze przeanalizowali także informacje o podobnych zdarzeniach w okolicy. Okazało się, że ta sama osoba mogła dokonać kradzieży z włamaniem do puszek w jednym z grodziskich kościołów, a także po włamaniu do kościoła w Tarczynie usiłowała zabrać pieniądze z kasetki" - przekazała asp.sztab. Katarzyna Zych.  

 

ZOBACZ: Ukradł samochód, bo chciał pojechać do kościoła


Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa w tych czterech miejscach. Mundurowi sprawdzają czy nie jest powiązany z jeszcze innymi podobnymi przypadkami. 

Sąd przychylił się do wniosku. Areszt tymczasowy za włamania do kościołów

Sąd przychylił się do wniosku złożonego przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.  

 

ZOBACZ: Zamość: Włamał się do kościoła i przebrał za księdza. Znalazł go proboszcz


"Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy" - dodała policjantka w komunikacie.  47-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie