Podejrzenia wobec byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. Prokuratura wszczyna śledztwo

Polska
Podejrzenia wobec byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. Prokuratura wszczyna śledztwo
Polsat News
Były szef CBA Pawłeł Wojtunik

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z zawiadomieniem szefa CBA dotyczącym możliwości popełnienia przestępstwa przez Pawła Wojtunika" - poinformowało w mediach społecznościowych Centralne Biuro Antykorupcyjne.

"Dość kłamstw. Ani CBA, ani żadna inna podległa mi służba nie inwigilowała opozycji. W związku z tymi insynuacjami CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez P. Wojtunika przestępstwa z art. 212 KK." - powiadomił w poniedziałek szef MSWiA Mariusz Kamiński w mediach społecznościowych. 

 

We wtorek CBA przekazało, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z zawiadomieniem Szefa CBA.

 

ZOBACZ: Były szef CBA Paweł Wojtunik zapytał o podsłuchiwanie opozycji. W internecie zawrzało

Były szef CBA Paweł Wojtunik zapytał o podsłuchiwanie opozycji

Paweł Wojtunik, były szef CBA, w sobotę wieczorem podczas rozmowy w "Faktach po Faktach" stwierdził, że "w trosce o demokrację" musi zadać szefowi MSWiA Mariuszowi Kamińskiemu cztery pytania.

 

Jedno z pytań dotyczyło doniesień, z których wynikało, że dwa dni przed wyborami CBA podczas odprawy w miejscowości Lucień wydało polecenie swoim agentom, by podsłuchiwać opozycję "z położeniem szczególnego nacisku na Trzecią Drogę".

Stanisław Żaryn: Wierutne kłamstwa

Głos w sprawie zabrał przedstawiciel służb. 

 

"Ani CBA, ani żadna inna służba specjalna nie prowadziła działań, które mają charakter inwigilowania polityków opozycji. To są wierutne kłamstwa i moim zdaniem mamy do czynienia z celową dezinformacją, która oczernia CBA w związku z tezami, które pojawiły się w ten weekend w różnych mediach - mówił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. 

ZOBACZ: CBA szuka pracowników. Osób z "nieskazitelną postawą moralną"

 

W mediach pojawił się również SMS, który miał być wysłany przez jednego z funkcjonariuszy opozycji, w którym nie tylko informowano o podsłuchiwaniu, ale i planowaniu przesyłania nagrań do mediów. Odnosząc się do tych informacji Stanisław Żaryn, zaznaczył, żadne instrukcje, o których mówił Wojtunik dla funkcjonariuszy CBA nie zostały wydane.

Paulina Godlewska/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie