Nie żyje aktor znany z "Rocky'ego". Miał 83 lata

Świat Aleksandra Boryń / sgo / Polsat News
Nie żyje aktor znany z "Rocky'ego". Miał 83 lata
Anthony Behar/Sipa USA/East News
Nie żyje aktor znany z "Rocky'ego"

Nie żyje popularny aktor znany z "Rocky'ego". Burt Young zmarł w Los Angeles w wieku 83 lat. Za rolę w znanym filmie o bokserze otrzymał nominację do Oskara. Nie tylko w filmie, ale i życiu prywatnym był przyjacielem Sylvestra Stallone'a. Gwiazdor pożegnał go we wzruszającym wpisie na mediach społecznościowych.

Burt Young zmarł 8 października w Los Angeles. Smutne informacje przekazała córka gwiazdora Anne Morea Steingieser. Aktor zasłynął głównie jako ekranowy przyjaciel Rocky'ego Balboa - zagrał Pauliego Pennino. Właśnie za tę rolę otrzymał nominację do Oskara za najlepszego aktora drugoplanowego. Poza tym wystąpił łącznie w ok. 160 produkcjach. 

 

Zarówno filmowego jak i życiowego przyjaciela pożegnał Sylvester Stallone. "Dla mojego Kochanego Przyjaciela, BURT YOUNG, byłeś niesamowitym człowiekiem i artystą, będę bardzo tęsknić ja i Świat... Spoczywaj" - napisał w mediach społecznościowych załączając zdjęcie z planu filmu "Rocky".

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sly Stallone (@officialslystallone)

Aktor urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku. Służył w amerykańskim Korpusie Piechoty Morskiej, a aktorstwa uczył się w Lee Strasberga w Actors Studio.

 

Co prawda Young zasłynął głównie za sprawą serii filmów o bokserze, ale grał także w wielu innych znanych produkcjach, takich jak "Chinatown" Romana Polańskiego, "Pewnego razu w Ameryce" czy serialu "M*A*S*H*". Nie ma zbyt wielu informacji o jego życiu prywatnym, ponieważ unikał blasku fleszy i pierwszych stron gazet. Poza tym, że był aktorem i zawodowym żołnierzem, wiadomo również, że przez pewien czas zawodowo zajmował się boksem

 

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie